19.4 C
Pýrgos

Έγερνε το… γήπεδο στην πρεμιέρα της Αμαλιάδας!

spot_img

Πρεμιέρα με μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε η Αμαλιάδα, στο ξεκίνημα του μεγάλου ταξιδιού της για τη νέα σεζόν. Ξεπέρασε με μεγάλη άνεση το εμπόδιο του Παναχαϊκού με 82-30, αφού έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι σε άμυνα και επίθεση, δεχόμενη ενδεικτικά στο πρώτο ημίχρονο, μονοψήφιο αριθμό πόντων. Σε ένα γήπεδο με αρκετό κόσμο, δεν χρειάστηκε παρά ελάχιστα να βρει η Αμαλιάδα τον ρυθμό της. Πήρε κεφάλι στο σκορ με 20-2 στο 10’ και 44-8 στο ημίχρονο .
Στο 30’ το σκορ ήταν 65-12 για να φθάσουμε στο τελικό 80-32.
Κατά διαστήματα έγιναν φάσεις που ξεσήκωσαν το Κλειστό και έκαναν τον κόσμο να χειροκροτεί παρατεταμένα .

Δεκάλεπτα 20-2, 44-8,65-12, 82-30.
Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ( Κιούφης): Λαμπρόπουλος, Παπαγιάννης 6,Θεοδωρόπουλος 24(5),Καλλιώρας 5,Κιούφης 16(3),Δασκαλόπουλος 6,Αντωνόπουλος 3(1),Μαντούβαλος4,Αγραπιδάκης4,
Λυμπέρης 14
ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΣ (Χουντής): Αλαφοδήμος2,Χρυσανθόπουλος Γκοτσόπουλος2,Τσίρος2,Νικολαράς 6(1),Παπαδόπουλος 2,Μαραθιάς 2, Γιατράς ,Γκορτσίλας , Γοργότσης12,Γκοτσόπουλος, Τσούνας 2.

Με ανακοίνωσή του ο ΑΣΣ Αμαλιάδας, αφιερώνει τη νίκη αυτή στον Δημήτρη Πέππα, στέλεχος του συλλόγου, καθώς «δέχτηκε απρόκλητη επίθεση και απόπειρα χειροδικίας εντός του κλειστού».

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News