Αλφειός-Αίας 4-0: Με «καρέ» οι Πράσινοι «βλέπουν» τετράδα!

• 18
    Shares

Με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αλφειός Επιταλίου επικράτησε του Αίαντα Γαστούνης με 4-0 και έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για την είσοδό του στα Πλέι Οφ. Με δυο προσωπικές ενέργειες στο 16ο και 23ο λεπτό ο Αγριδιώτης έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Λύσσανδρου Τζαβάρα. Στο 56ο λεπτό ο Μπάρκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0 . Το 4-0 έγινε στο 80ο λεπτό από τον Αβραμοπουλο με σουτ έξω από την περιοχή. Από εκεί και πέρα το ματς είχε ήδη κριθεί. Ο Αλφειός έμεινε με δέκα στο 86΄λόγω αποβολής του Μανέτα.
Στα θετικά του αγώνα η χρησιμοποίηση για πρώτη φοράς φέτος στην αρχική εντεκάδα του Τεκερλέκη μετά τον τραυματισμό του στην αρχή της προετοιμασίας.

Αλφειός : Θεοδωρακόπουλος, Πρίφτης (82΄ Τριανταφυλλόπουλος), Ντάβαρης (30΄ λ.τρ. Αβραμόπουλος (88΄ Παπανδρέου), Μανέτας, Δρογγίτης, Τεκερλέκης, Καλαντζής, Σεμπέκος, Μπάρκας, Μακρής, Αγριδιώτης

Αίας: Φλίγκος, Λαγανόπουλος (46΄ Παναγιωτόπουλος), Σκαρτσάνης, Μπελεκούκιας, Μενίκου, Ζώντος (74΄ Μαρινόφ), Νικολόπουλος, Μπράβος, Κότσιφας (46΄ Κορκός), Καράμπελας, Ραυτόπουλος (60΄ Παπαδόπουλος).