18 C
Pýrgos

ΑΣΣ Αμαλιάδας: Έντονα παράπονα για τη διαιτησία από το ματς της Κρήτης

spot_img
Με φοβερά παράπονα για τη διαιτησία επέστρεψε από την Κρήτη ο ΑΣΣ Αμαλιάδας, ο οποίος και έκανε λόγο για δυο μέτρα και σταθμά σε κρίσιμες αποφάσεις των διαιτητών, με αποτέλεσμα η διψήφια διαφορά που είχε, να εξανεμιστεί και να χάσει τελικά το παιχνίδι. Σε ένα παιχνίδι που έχτιζε συνεχώς διψήφιες διαφορές μέχρι το 29’ όλα άλλαξαν στα τελευταία έντεκα λεπτά του αγώνα.
Ειδικότερα, ο ΑΣΣ Αμαλιάδας, αναφέρει: “Σφύριγμα με το σταγονόμετρο από τη μια πλευρά, ανοχή στο σκληρό παιχνίδι από την άλλη αντιαθλητικά φάουλ χωρίς να καταλαβαίνει κανένας το γιατί. Κρίμα και άδικο για όλα τα παιδιά της Αμαλιάδας που παρόλα αυτά διεκδίκησαν μέχρι τελευταίου δευτερολέπτου το μεγάλο διπλό που τελικά δεν ήρθε”.
Η ομάδα της Αμαλιάδας, παίζοντας φανταστικό μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε στο 10λεπτο 16-18 και 29-40 στο ημίχρονο.
Στο 30´ ήταν μπροστά και πάλι με 50-55 για να φθάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο που όπως είπαμε όλα άλλαξαν .
Ντεμπούτο είχαμε σε αυτό το ματς και για το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα τον 22αχρονο Αλέξανδρο Κιουρτζίδη 2.08 ύψος που μόλις με μια προπόνηση μετά από 15νθήμερη αποχή ήταν θετικότατος και άφησε υποσχέσεις για μεγάλη βοήθεια στο επόμενο διάστημα.
  • Δεκάλεπτα 16-18, 29-40, 50-55, 69-67
Εργοτέλης: Αθανασιαδης 6,Μαιστρελης 2,Γουμενακης 12(3),Μαχαιριανακης 16(3),Μπουμπάρης 10,Μανιαδης 3(1),Χριστοδούλου,Κουμάκης,Γιαννακόπουλους 5,Χαμηλακης,Καραλης 15(1)
Α.Σ.Σ Αμαλιάδας: Συνετός 7(1),Νοέας 21(3),Σαμαράς 6(2),