Α1 ΕΣΚΑΗ: Μεγάλη νίκη για Ολυμπιονίκη

Μεγάλη νίκη, επιστροφή στις επιτυχίες είχαμε για τον Ολυμπιονίκη, με τον Γιώργο Λεβεντούρη στον πάγκο του για πρώτη φορά. Ο Ολυμπιονίκης, επικράτησε στην Αρχαία Ολυμπία με 68-63 της Ζακύνθου. Η ηλειακή ομάδα πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, για να μπει εξίσου δυνατά και στην επανάληψη και να φτάσει τη διαφορά ακόμα και στο +13.  Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ζάκυνθος μείωσε και μετέτρεψε το ματς σε θρίλερ (πρόκειται εξάλλου για μια εξαιρετική ομάδα0, αλλά ο Ολυμπιονίκης με καλή άμυνα και τον Κριτσέλη να βάζει κρίσιμα καλάθια, αλλά και να βοηθάει στα ριμπάουντ και στις δυο πλευρές του παρκέ, ο Ολυμπιονίκης έφτασε στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 36-33, 56-51, 68-63.

Ολυμπιονίκης: Γεωργιόπουλος, Βασιλειάδης 9 (1), Λαμπρόπουλος 3 (1), Κόλλιας 1, Γεωργακάκος, Σακελλαρίου 13 (3), Σαλάι, 6, Κοντάρης 6, Στούκας 5 (1), Θεοδωρόπουλος 17 (1), Κριτσέλης 8.

ΑΓΕΖ: Θεοδωρίτσης 11 (3), Πέττας, Μουζάκης, Κοτσέτας, Κ. Μάργαρης 12, Ν.Μάργαρης, Μπονίκος 30, Μαυρίας 3, Γιατράς, Βαρβαρίγος 7.