24.5 C
Pýrgos

Α1 ΕΣΚΑΗ: Πάλεψε κόντρα στην ισχυρή Γαλήνη η Ανδραβίδα

spot_img

Το πάλεψε αν και είχε απουσίες κόντρα στην ισχυρή Γαλήνη, έστειλε το ματς στην παράταση η Ανδραβίδα, εκεί όμως δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 71-78. Με ένα καλό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, τους Κορακιανίτη και Στριγά “ζεστούς”, οι Κιτρινόμαυροι παρέμειναν κοντά στο σκορ και ολοκλήρωσαν το ματς με ισοπαλία 68-68. Ωστόσο στο έξτρα πεντάλεπτο, δεν υπήρχαν επιθετικές λύσεις και το τελικό 71-78 χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Πάτρας.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 29-38, 47-50, 68-68 (κ.α.), 71-78.

Σ.Ε.Φ.Α.: Παλαιολογος, Κορακιανίτης 17(3), Στριγάς 15(2), Λαμπρόπουλος 3(1), Σακελλαριου 10(1), Παπαγιαννης 2, Ρουνης 2, Τογιας, Νικολοπουλος 22.

Γαληνη: Τουλάτος 25(1), Παναγοπουλος 15(3), Μπαρδακης, Μάγκος,Φρούντας 4, Αδαμόπουλος 5, Πίκιος 9(1), Νάτσκος, Κουκουλομματης 11(1), Κουμανιώτης 9.

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News