Α2 ΕΣΚΑΗ: Δεν τα κατάφερε η Αμαλιάδα με τον Προφήτη Ηλία

Δεν τα κατάφερε η Αμαλιάδα απέναντι στον Προφήτη Ηλία, καθώς έκανε μέτρια εμφάνιση σε όλη την διάρκεια του αγώνα, έστω αν και προηγήθηκε 53-52 στο 3:20 πριν τη λήξη. Ο Προφήτης πιο αποφασιστικός τα τελευταία λεπτά και σε όλη την διάρκεια του αγώνα βρήκε τις λύσεις και πήρε τη νίκη που του ανοίγει τον δρόμο για τα πλέι οφ ανόδου .

Στο ημίχρονο είχαμε ισοπαλία 26-26 και στο 30′ ο Προφήτης πήρε προβάδισμα 39-45 .
Η Αμαλιάδα με υπερπροσπάθεια πέρασε με 53-52 αλλά ο Προφήτης ήταν αυτός που χαμογέλασε στο τέλος.

Για την Αμαλιάδα, η εξέλιξη αυτή δεν συνιστά αποτυχία. Μια ομάδα πρωτάρα, έκανε ένα μεγάλο σερί, πάλεψε ως το τέλος και έθεσε γερές βάσεις από φέτος για το μέλλον.

Η διοίκηση του ΑΣΣ συνεχάρη την ομάδα και τη διαιτησία, ενώ στάθηκε στην απουσία υπεύθυνου στο γήπεδο, καθώς και τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν  σήμερα και προηγούμενες φορές με το χρονόμετρο που ανάγκασαν τους διαιτητές σε διακοπή του παιχνιδιού .
Δεκάλεπτα 10-12,26-26, 39-45, 54-62.
Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Λαμπρόπουλος 2, Κίντος, Θεοδωρόπουλος 11(3), Κιούφης 23(3), Δασκαλόπουλος 2, Κατσιγιάννης, Μαντούβαλος6, Αγραπιδάκης 10.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ: Χουλιάρας 10, Γουρτης 8,Νακόπουλος , Σιαμαντάς 7, Αναγνωστοπουλος 9, Κωνσταγιαννακοπουλος 11, Παντελιδης 3, Κουτρουμάνης 14.