ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Α2 ΕΣΚΑΗ: Η Κλήρωση του Πρωταθλήματος


Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Α2 ΕΣΚΑΗ, η οποία παρουσιάζει φέτος πολύ μεγάλο ενδιαφέρον λόγω της συμμετοχής ηλειακών ομάδων, τόσο των νεοφώτιστων ΑΕ Λεχαινών και Πανωλενειακού, αλλά και της νέας ομάδας της Αμαλιάδας, του ΑΣΣ Αμαλιάδας, ο οποίος θα κάνει την εμφάνισή του στα μπασκετικά πράγματα της Ηλείας από φέτος.

1η αγωνιστική

Ποσειδών-ΑΕ Λεχαινών

Ηφαιστος/Αχιλλέας-ΑΣΣ Αμαλιάδας

Νίκη-Αχαιός ΄47

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Παναχαϊκός

Πήγασος-Πανωλενειακός

ΝΕΠ-ΕΦΑ

Φαέθων-Κρόνος

2η Αγωνιστική

Κρόνος-ΝΕΠ

ΕΦΑ-Πήγασος

Πανωλενειακός-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ

Παναχαϊκός-Νίκη

Αχαιός ΄47-Ηφαιστος/Αχιλλέας

ΑΣΣ Αμαλιάδας-Ποσειδών

ΑΕ Λεχαινών-Φαέθων

3η Αγωνιστική

Ποσειδών-Αχαιός ΄47

Ηφαιστος/Αχιλλέας-Παναχαϊκός

Νίκη-Πανωλενειακός

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-ΕΦΑ

Πήγασος-Κρόνος

ΝΕΠ-Φαέθων

ΑΕ Λεχαινών-ΑΣΣ Αμαλιάδας

4η Αγωνιστική

ΝΕΠ-ΑΕ Λεχαινών

Φαέθων-Πήγασος

Κρόνος-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ

ΕΦΑ-Νίκη

Πανωλενειακός-Ηφαιστος/Αχιλλέας

Παναχαϊκός-Ποσειδών

Αχαιός ΄47-ΑΣΣ Αμαλιάδας

5η Αγωνιστική

Ποσειδών-Πανωλενειακός

Ηφαιστος/Αχιλλέας-ΕΦΑ

Νίκη-Κρόνος

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Φαέθων

Πήγασος-ΝΕΠ

ΑΣΣ Αμαλιάδας-Παναχαϊκός

ΑΕ Λεχαινών-Αχαιός ΄47

6η Αγωνιστική

Πήγασος-ΑΕ Λεχαινών

ΝΕΠ-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ

Φαέθων-Νίκη

Κρόνος-Ηφαιστος/Αχιλλέας

ΕΦΑ-Ποσειδών

Πανωλενειακός-ΑΣΣ Αμαλιάδας

Παναχαϊκός-Αχαιός ΄47

7η Αγωνιστική

Ποσειδών-Κρόνος

Ηφαιστος/Αχιλλέας-Φαέθων

Νίκη-ΝΕΠ

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Πήγασος

Αχαιός ΄47-Πανωλενειακός

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΕΦΑ

ΑΕ Λεχαινών-Παναχαϊκός

8η Αγωνιστική

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-ΑΕ Λεχαινών

Πήγασος-Νίκη

ΝΕΠ-Ηφαιστος/Αχιλλέας

Φαέθων-Ποσειδών

Κρόνος-ΑΣΣ Αμαλιάδας

ΕΦΑ-Αχαιός ΄47

Πανωλενειακός-Παναχαϊκός

9η Αγωνιστική

Ποσειδών-ΝΕΠ

Ηφαιστος/Αχιλλέας-Πήγασος

Νίκη-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ

Παναχαϊκός-ΕΦΑ

Αχαιός ΄47-Κρόνος

ΑΣΣ Αμαλιάδας-Φαέθων

ΑΕ Λεχαινών-Πανωλενειακός

10η Αγωνιστική

Νίκη-ΑΕ Λεχαινών

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-Ηφαιστος/Αχιλλέας

Πήγασος-Ποσειδών

ΝΕΠ-ΑΣΣ Αμαλιάδας

Φαέθων-Αχαιός ΄47

Κρόνος-Παναχαϊκός

ΕΦΑ-Πανωλενειακός

11η Αγωνιστική

Ποσειδών-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ

Ηφαιστος/Αχιλλέας-Νίκη

Πανωλενειακός-Κρόνος

Παναχαϊκός-Φαέθων

Αχαιός ΄47-ΝΕΠ

ΑΣΣ Αμαλιάδας-Πήγασος

ΑΕ Λεχαινών-ΕΦΑ

12η Αγωνιστική

Ηφαιστος/Αχιλλέας-ΑΕ Λεχαινών

Νίκη-Ποσειδών

Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-ΑΣΣ Αμαλιάδας

Πήγασος-Αχαιός ΄47

ΝΕΠ-Παναχαϊκός

Φαέθων-Πανωλενειακός

Κρόνος-ΕΦΑ

13η Αγωνιστική

Ποσειδών-Ηφαιστος/Αχιλλέας

ΕΦΑ-Φαέθων

Πανωλενειακός-ΝΕΠ

Παναχαϊκός-Πήγασος

Αχαιός ΄47-Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ

ΑΣΣ Αμαλιάδας-Νίκη

ΑΕ Λεχαινών-Κρόνος

* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.