Α2 ΕΣΚΑΗ: Και επίσημα Πρωταθλητής ο ΑΣΣ Αμαλιάδας!

• 32
    Shares

Με μια μάγκικη εμφάνιση νικώντας όλα τα προβλήματα της εβδομάδας, με αποκορύφωμα τον τραυματισμό του Λυμπέρη που δεν αγωνίστηκε, ο ΑΣΣ Αμαλιάδας πέτυχε την 23η σερί νίκη που του δίνει και τυπικά τον τίτλο του πρωταθλητή! Ένας τίτλος πεντακάθαρος , κρυστάλλινος από μια ομάδα που όπου και αν έπαιξε ήταν φανερά ανώτερη.

Με μεγάλη έμφαση στην άμυνα κατέβηκε στον αγώνα η Αμαλιάδα και προηγήθηκε 6-18 στο 10´.
Στο β δεκάλεπτο συνέχισε την προσπάθεια του με τον ήδιο ζήλο και προηγήθηκε στο ημίχρονο 15-29.
Μια αστοχία στις ελεύθερες βολές 15/28 στο σύνολο και 2/10 στο τρίτο δεκάλεπτο έφεραν το σκορ στο 30- 40 .
Φανερά ανώτερη η ομάδα του εορτάζοντα Βαγγέλη Κιούφη, στο τέταρτο δεκάλεπτο έκανε το σκορ στο 35´ 32-48 για να φθάσουμε στο τελικό 41-54.
ΠΑΝΩΛΕΝΕΙΑΚΟΣ: Παναγόπουλος , Γιαννόπουλος , Μπούκλης 5(1), Μπεκυρας 6, Βλάχος 5, Μπαχούρος , Δανίκας 15(1), Παπαδόπουλος 10.

ΑΣΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Αρβανιτάκης ,Παπαγιάννης 9(2), Θεοδωρόπουλος 2, Κιούφης 13(2), Δασκαλόπουλος , Αντωνόπουλος , Μαντούβαλος 8, Πίκιος 16, Αγραπιδάκης 6.