ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Νικητής των εκλογών της ΕΟΠΕ ο Καραμπέτσος-Πολύ καλή παρουσία η Μακαρώνη, έχασε την εκλογή στο Δ.Σ. για λίγους ψήφους


Ολοκληρώθηκε στις 19.00 η Γενική Συνέλευση της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης που διεξήχθη με ψηφιακά μέσα.Νικητής αναδείχθηκε ο Γιώργος Καραμπέτσος, ο οποίος ανανεώνει την θητεία του. Η εκπρόσωπος του Κοροίβου Ειρήνη Μακαρώνη, έχασε μόλις για λίγα σωματεία την είσοδό της στο Δ.Σ..

H Μακαρώνη, κατήλθε στις εκλογές με την παράταξη του Γιώργου Καραμπέτσου και αναμφίβολα η παρουσία της προκάλεσε αίσθηση, καταλαμβάνοντας την 22η θέση, ανάμεσα σε 37 υποψηφιότητες για 20 εκλογιμες θέσεις.

Τα αποτελέσματα στις εκλογές για τα καταστατικά όργανα της Ε.Ο.ΠΕ. έχουν ως εξής:

ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ.

  1. Καραμπέτσος Γεώργιος 191. Εκλέγεται Πρόεδρος Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ..
  2. Τριανταφυλλίδης Μιχαήλ 80. Εκλέγεται στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ., δεδομένου ότι έλαβε ποσοστό άνω του 25% των συνολικών ψήφων.

ΕΚΛΟΓΗ ΜΕΛΩΝ Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ.

1. Χαριτωνίδης Κωνσταντίνος 161
2. Χαλβατζής Νεκτάριος 150
3. Δατσέρης Νικόλαος 146
4. Αντωνόπουλος Παναγιώτης 137
5. Κεμανετζής Ειρήναρχος 135
6. Τέφα Ιφιγένεια 130
7. Χρόνη Ευφροσύνη 126
8. Πασπάλας Αναστάσιος 124
9. Καζάκου Ελένη 119
10. Καλαντζής Βασίλειος 114
11. Ξοφάκης Χαράλαμπος 114
12. Ακριβούλης Βασιλείος 109
13. Βλάχος Παντελεήμων 106
14. Ορφανίδης Θεόφιλος 106
15. Βερούτης-Γκιόκας Ιωάννης 104
16. Χαριτίδου Δήμητρα 103

  1. Κογκαλίδης Ελευθέριος 95
  2. Τασχουνίδης Χρήστος 92
  3. Ντράκοβιτς Γεώργιος 91

 

Οι παραπάνω εκλέγονται στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ο.ΠΕ..

 

  1. Καλουδιώτη Μαρία 84
    21. Θεοδωρίδης Ανδρέας 82
    22. Μακαρώνη Ειρήνη 82
    23. Μανταίος Στυλιανός 77
    24. Κουρούπης Βίκτωρας 76
    25. Διονάς Γεώργιος 68
    26. Τριανταφύλλου Αναστάσιος 62
    27. Κυριακού Κωνσταντίνος 59
    28. Κυριακίδης Άγγελος 57
    29. Αηδονίδης Μιχαήλ 56
    30. Μουλακάκης Απόστολος 56
    31. Ζερίτης Χρήστος 53
    32. Καζάκος Ιωάννης 50
    33. Καρέλλας Βασίλειος 46
    34. Αλεξάκος Δημήτριος 45
    35. Κόκλας Χαράλαμπος 45
    36. Ρουσάκης Γεώργιος 37
    37. Κοκιοπούλου Αικατερίνη-Ελένη 33
  2. ΤΑΚΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ Ε.Ο.ΠΕ. ΣΤΗΝ Ε.Ο.Ε.1. Καραμπέτσος Γεώργιος 192.
  3. Εκλέγεται ως τακτικός εκπρόσωπος της Ε.Ο.ΠΕ. στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή.

 

  1. Τριανταφυλλίδης Μιχαήλ 80

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ Ε.Ο.ΠΕ. ΣΤΗΝ Ε.Ο.Ε.

  1. Χαριτωνίδης Κωνσταντίνος 188. Εκλέγεται ως αναπληρωματικός εκπρόσωπος της Ε.Ο.ΠΕ. στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή.

 

  1. Καλουδιώτη Μαρία 83ΕΚΛΟΓΗ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Ε.Ο.ΠΕ.1. Ευαγγελίου Παρασκευάς 167
    2. Μεταξάς Δημήτριος 159
  2. Τατσιόπουλος Βασίλειος 153

 

Οι παραπάνω εκλέγονται ως τακτική μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής της Ε.Ο.ΠΕ..

 

  1. Μαστροθύμιος Παναγιώτης 87ΕΚΛΟΓΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Ε.Ο.ΠΕ.1. Τσικρίτση Αφροδίτη 194
  2. Ριζάκης Δημήτριος 177

 

Οι παραπάνω εκλέγονται ως  αναπληρωματικά μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής της Ε.Ο.ΠΕ..