18.3 C
Pýrgos

Βόλεϊ: Φινάλε στην κανονική περίοδο-Οι αντίπαλοι του Κοροίβου στα Πλέι Οφ

spot_img

Φινάλε στην κανονική περίοδο είχαμε χθες για τον Κόροιβο, ο οποίος γνώρισε την πρώτη του ήττα τη φετινή σεζόν. Μια ήττα όμως άνευ σημασίας, καθώς μπορεί μεν να χάθηκε η πρώτη θέση, δεν χάθηκε όμως η είσοδος στα Πλέι Οφ για την άνοδο στην Pre League, πράγμα που ήταν και το βασικό ζητούμενο.

Η ομάδα της Ηλείας, ηττήθηκε με 3-1 σετ από την Ολυμπιάδα, στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της κανονικής περιόδου. Η Ολυμπιάδα πήρε το πρώτο σετ με 21-25, ενώ το ίδιο έκανε και στο δεύτερο, μετά από σκληρή μάχη, θέτοντας τις βάσεις για τη νίκη, επικρατώντας με 26-28. Ο Κόροιβος μείωσε στα σετ, επικρατώντας με 25-22 στο τρίτο, αλλά το τέταρτο πήγε με 21-25 στην Ολυμπιάδα και μαζί η νίκη. Οι δυο ομάδες, θα αγωνιστούν ξανά στο πρωτάθλημα ανόδου στην Pre League, ένα πρωτάθλημα το οποίο θα έχει τέσσερις ομάδες.

Οι αντίπαλοι του Κοροίβου στα Πλέι Οφ

Οι αντίπαλοι του Κοροίβου σε αυτό το Πρωτάθλημα ανόδου στην Pre League, θα είναι η Ολυμπιάδα Πατρών, ο Ιωνικός Νίκαια και ο Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου. Από τις τέσσερις ομάδες, αυτή η οποία θα τερματίσει στην πρώτη θέση, θα πάρει και την άνοδο για τη δεύτερη εθνική κατηγορία της χώρας. Θα είναι ένα Πρωτάθλημα έξι αγωνιστικών (δυο γύρων), με τρία ματς εντός και τρία εκτός έδρας για κάθε ομάδα.

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News