Γ΄Εθνική: Η εξέλιξη των σημερινών παιχνιδιών (live)

Παρακολουθείστε την εξέλιξη των σημερινών παιχνιδιών της 20ης αγωνιστικής. Κεντρική ώρα έναρξης είναι οι 3μ.μ., ωστόσο δυο ματς αρχίζουν νωρίτερα. Αυτό μεταξύ Νίκης-Φοίβου και εκείνο Ιάλυσου-Παμβουπρασιακού.

13.15 μ.μ.: Νίκη -Φοίβος 2-0 Τελικό

Άλλαξε ο διαιτητής. Σφυρίζει ο Αχαιός Νίκος Χρονάς. Το ματς άρχισε 13:26.μ.

8′: Αλλαγή πσιχνιδιού από τον Σωτηρόπουλο, ο Δ. Κολοτούρος έστρωσε στον Βατσή, αυτός μπήκε, έκανε το πλαδέ, η μπάλα δοκάρι και άουτ.

13′: Πάσε Κουδούνη στην αντεπίθεση, άουτ.

34′: Στρώσιμο του Βατσή μέσα στην περιοχή, σουτ του Δημήτρη Κολοτούρου, ξυστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

39′: Λάθος γύρισμα τοτ Γαργαρώνη, έκλεψε ο Πατσίλης, έστρωσε στον Κουδούνη ο οποίος ολομόναχος έκανε το πλασέ στην κίνηση άουτ.

60′: Φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή, ο Δερμιτζάκης κατέβασε με το στήθος και μετά από προσποίηση σούταρε στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

75′: Κόρνερ Σωτηρόπουλου, κεφαλιά του Παπαχριστόπουλου στα δίχτυα.

Νίκη: Αντωνόπουλος, Κ. Κολοτούρος, Χ. Κολοτούρος, Παπαχριστόπουλος  Γαργαρώνης, Κυριάζος (66′ Α.  Λούζι), Δερμιτζάκης, Βατσής (61′ Σκοζάι), Δ. Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος, (83′ Καλογερόπουλος), Σωτηρόπουλος (87′ Ρ. Λούζι).

Φοίβος: Γιαννούλης, Κουδούνης (74′  Τερζίου), Ταφάνι, Παπασταμάτης, Παιζάνος, Μαντίκος, Γάργαλης, Πατσίλης, Μπανουσάι (82′ Τζανέ),  Αρετόγλου, Τζελάι.

14.00 μ.μ.: Ιάλυσος-ΠΑΟΒ 4-0 Τελικό

4′: Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Ο Δωματάς έψαξε τον Δελαπόρτα με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Δημόπουλος στην έξοδο του γλίστρησε, με τον έμπειρο μεσοεπιθετικό να πλασάρει από πλάγια θέση και σε κενή εστία, άουτ.

8′: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο. Ο Παπαδόπουλος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, απέφυγε τον Δημόπουλο, πήγε αρκετά πλάγια, γυρίζοντας για τον αμαρκάριστο Περογαμβράκη που βρήκε αέρα και δεν πλάσαρε με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

18′: Εκτέλεση φάουλ του Δελαπόρτα, ο Περογαμβρακης σηκώθηκε στην καρδιά της άμυνας, πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Δημόπουλος απέκρουσε με διπλή προσπάθεια
40′

40′: Γκολ για τον Ιάλυσο. Ανοίγει το σκορ η ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου. Ο Δωματάς έκανε σέντρα ακριβείας από δεξιά και ο Περογαμβράκης πιο ψηλά από όλους με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

42′: Από λάθος της άμυνας του Ιάλυσου, ο Μπούνας βρέθηκε σε θέση βολής, ωστόσο ο Τσούπρος με αυτοθυσία έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.
48΄: Ο Πετράκος με εξαιρετική διαγώνια μπαλιά βρήκε τον προωθημένο Παναγιωτόπουλο στα δεξιά της μεγάλης περιοχής και ο τελευταίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Δημόπουλο πετυχαίνοντας το 2-0
80′: Εξαιρετικό τέρμα του Περικλή Βελλίνη. Ο Δελαπόρτας πέρασε κάθετη μπαλιά στον έμπειρο μεσοεπιθετικό και ο τελευταίος με άπιαστο πλασέ, έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Δημόπουλου πετυχαίνοντας το 3-0
82΄: Μια ακόμα εξαιρετική εκτέλεση από τον Περικλή Βελλινη. Ο εμπειρος μεσοεπιθετικός πήρε την μπάλα στα αριστερά της μεγάλης περιοχής, την έφερε στο δεξί και με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα αρχικά στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα του Δημόπουλου, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νικη της ομάδας του.
Ιάλυσος: Ανδρούτσος, Χειμωνέττος, Παναγιωτόπουλος, Μακρυδημήτρης,Τσούπρος, Ρεκλείτης, Περογαμβράκης (77΄Στεφανίδης), Πετράκος (65΄Ομπίνα), Δωματάς (67΄Βελλίνης), Δελαπόρτας, Παπαδόπουλος

ΠΑΟΒ: Δημόπουλος, Ντάζος (46′ Γούρμος), Λιόσης, Νικολόπουλος, Πέκεζ, Μπούνας, Γ. Πολίτης, Θ.Νικολόπουλος, Π. Πολίτης, Μικελάτος, Ζέλιος

• Πανμοβριακός-Πανηλειακός 0-2 Τελικό
  • Βραχνέικα-Αστέρας 3-1 Τελικό
  • Θύελλα -Διαγόρας 1-0 Τελικό
  • Αχαρναϊκός-Παλληνιακός 1-2 Τελικό