Γυναικείο Βόλεϊ: Αγγίζει την άνοδο στη Β΄ Εθνική ο Ολυμπιονίκης

Μια ανάσα από την άνοδο στη Β΄ Εθνική γυναικών βρίσκεται ο Ολυμπιονίκης στο βόλεϊ, καθώς η ομάδα του Κώστα Τσούμα, νίκησε στο πρώτο παιχνίδι της σειράς με 3-2 σετ μέσα στην Καλαμάτα, κάνοντας το μπρέικ.

Οι δυο ομάδες της ΕΣΠΕΠ, έφτασαν μέχρι τους τελικούς, με πλεονέκτημα έδρας για την Καλαμάτα, αλλά και τα παιχνίδια ισόπαλα 1-1 σε νίκες (μεταφερόμενες από την κανονική περίοδο).

Πλέον ο Ολυμπιονίκης χρειάζεται μια νίκη για να φτάσει τις τρεις και έχει τη μεγάλη ευκαιρία στην έδρα του, την ερχόμενη Κυριακή στις 6:30μ.μ. να φτάσει σε μια σπουδαία διάκριση, την άνοδό του σε μια εθνική κατηγορία.

Όπως σε κάθε παιχνίδι φέτος, έτσι και στο ματς της Κυριακής, αναμένεται το κλειστό της Αρχαίας Ολυμπίας να είναι κατάμεστο, για να στηρίξει τις κοπέλες του Ολυμπιονίκη στη μεγάλη προσπάθειά τους για άνοδο.