Διαγόρας-ΠΑΟΒ 3-2: Ήττα και δυο αποβολές για τη Βάρδα-Καταγέλλει επίθεση στην αποστολή

spot_img

Προτεινόμενα

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Βάρδα στα Βραχνέικα, μια απρόσμενη ήττα, κυρίως για τον τρόπο που ήρθε, με ανατροπή της ανατροπής και αφού οι Πράσινοι είχαν κατορθώσει να προηγηθούν στο σκορ, μετά το προβάδισμα που πήραν οι γηπεδούχοι.  Ήταν ένα ματς με πολλή ένταση, το οποίο έληξε με δώδεκα λεπτά καθυστερήσεων, ένα ματς από το οποίο αποβλήθηκαν δυο ποδοσφαιριστές της Βάρδας, οι οποίοι θα λείψουν από το ηλειακό ντέρμπι της ερχόμενης Κυριακής με τον Αστέρα.

Ο Διαγόρας, άνοιξε το σκορ στο 5′, όταν από ανατροπή του  Γεωργαντόπουλου στην περιοχή από τον Χούσα, κέρδισε πέναλτι. Ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση και έκανε το 1-0.

Η Βάρδα ισοφάρισε στο 15′, όταν έπειτα από ολέθριο λάθος της άμυνας του Διαγόρα ο Ντόμας κρέμασε το Θωμά και έκανε το 1-1.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί της ηλειακής ομάδας, ήρθε και το δεύτερο τέρμα. Στο 16΄, άλλαξαν πολύ ωραία οι παίκτες της Βάρδας τη μπάλα και με ωραία ατομική ενέργεια ο Ντόμας πλάσαρε υποδειγματικά κάτω από τα πόδια τον τερματοφύλακα του Διαγόρα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 49΄. Ο Γεωργαντοπουλος εκτέλεσε το κόρνερ ο Λίπι πιο ψηλά από όλους έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και έκανε το 2-2. Και τέσσερα λεπτά αργότερα, η ολική ανατροπή του σκηνικού. ΟΜιχαηλίδης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, πήρε την κεφαλιά ο Κωστής και έκανε το 3-2.

Στο 94΄, ο ΠΑΟ Βάρδας έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χούσα με δεύτερη κίτρινη, ενώ στο 100΄, αποβλήθηκε ο Ντόμας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαγόρας Westenergy: (A.Zήκος): Θωμάς, Παναγόπουλος, Λαμπρόπουλος, Πετρόπουλος,(46′ Χριστόπουλος) Κυριαζόπουλος, Ν. Τρίγκας, Μιχαηλίδης,(69′ Τριανταφυλλόπουλος – 93′ Καλλιτσουνάκης)  Παπαδόπουλος, Λίπι, Γεωργαντόπουλος, Κωστής,(100′ Μάζης).

ΠΑΟ Βάρδας: (Κ.Κωνσταντινίδης)  Καπούταγλης, Λιώσης, Χούσα, Δ. Νικολόπουλος, Δημητρίου, Α. Νικολόπουλος,(72′ Καρούτης) Γ. Πολίτης, Ντόμας, Γούρμος,(67′ Σιδέρης – 72′ Καλογερόπουλος) Κωνσταντινίδης, Π. Πολίτης.

Στα Βραχνέικα, συνέβησαν παρατράγουδα, σύμφωνα με τα όσα καταγγέλουν οι ιθύνοντες του ΠΑΟ Βάρδας, οι οποίοι από ώρα σε ώρα αναμένεται να αναρτήσουν και επίσημη ανακοίνωση. Μεταξύ άλλων, καταγγέλλουν επίθεση την οποία δέχτηκε η αποστολή της ομάδας κατά την άφιξή της στο γήπεδο, ενώ αναφέρουν και πολλά τα οποία συνέβησαν μέσα στο παιχνίδι, κατά τη διάρκειά του.