Ενιπέας-Αίας 5-1: Στο ρετιρέ με πεντάρα ο Ενιπέας

• 7
    Shares

Ευρεία νίκη και σε συνδυασμό με ωραίο ποδόσφαιρο σημείωσε ο Ενιπέας, ο οποίος παιχνίδι με το παιχνίδι βρίσκει το ρυθμό του. Οι Πράσινοι, σκαρφάλωσαν στο ρετιρέ και δείχνουν ότι έχουν μεγάλες βλέψεις στο Πρωτάθλημα. Επικράτησαν του Αίαντα με 5-1, σε ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα της Γαστούνης στάθηκε ανταγωνιστικά για μια ώρα, κατέρρευσε όμως μετά το 3-1.

Στο 18΄ο Αίας άνοιξε το σκορ με απευθείας φάουλ του Κοκολάκη, αφού ίσως βρήκε και ο Λόξας τη μπάλα και της άλλαξε την πορεία για να έρθει το 0-1. Ο Ενιπέας ισοφάρισε μετά από μόλις τρία λεπτά, στο 21΄, έπειτα από κόρνερ του Τσαντίλη, πετάχτηκε ο Τριανταφύλλης στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αίας έχασε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ στο 45΄με τον Δημήτρη Παναγιωτόπουλο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52΄, ο Ενιπέας ξανά με κόρνερ, έφτασε στο 2-1, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Στροφύλλα. Στη συνέχεια ο Τσαντίλης έκανε το 3-1 στο 60΄. Τη νίκη της ομάδας του Λαντζοΐου σφράγισε ο Μπατζακόπουλος με δυο τέρματα, στο 66΄και στο 70΄.

Ενιπέας: Κουρλός, Βαγγόπουλος, Καλαντζής (60΄Δαλαβούρας), Τσαντίλης, Κωτσάκης, Κύτταρης, Γκρίλλας (78΄Πλαστουργός), Δούλος (75΄Αστερόπουλος), Στροφύλλας (68΄Φερεκίδης), Τριανταφύλλης, Μπατζακόπουλος.

Αίας: Γελαδάς, Ν. Παναγιωτόπουλος (60΄Λαγανόπουλος), Γιαννακόπουλος, Κλάδης (72΄λ.τ. Δεληγιάννης), Κορκός, Κοκολάκης, Τσόλος, Νικολόπουλος, Ραυτόπουλος (70΄Καλογερόπουλος), Δ. Παναγιωτόπουλος, Λόξας (55΄Μ. Παναγιωτόπουλος).