ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΠΣΗ: Το πανόραμα των «μικρών» Πρωταθλημάτων


 

Ολοκληρώθηκε σήμερα η τέταρτη αγωνιστική της Α2 Sinner Café, με το παιχνίδι Μαγούλας-Πέλοπα, το οποίο έληξε ισόπαλο 0-0. Ο Πηνειακός, έβαλε φρένο στη Δάφνη, την οποία υποχρέωσε με την πρώτη της ήττα, 2-0, πράγμα που επέτρεψε στον Λευκό Αστέρα να προσπεράσει την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Α2 Siner Café

 

αγωνιστική

Αχιλλέας – Ηλειακός Β. 1-1

Απόλλων Ν.Φ. – Κόροιβος Κ. 3-3

Μυρσιναϊκός – Λευκός Αστήρ 1-4

Πηνειακός – Δάφνη Ανδρ. 2-0

Αίας – Πέλοπας Πελοπίου 4-1

Λέοντες – Ολυμπιάδα 0-1

Κένταυρος Μ. – Πέλοπας Π. 0-0

 

Βαθμολογία

  1. Λ. Αστέρας Σκουρ. 11-2  10
  2. Δάφνη Ανδρ.  11-5   9
  3. Ολυμπιάδα 6-2   8
  4. Κόροιβος Κατσ. 7-5  7
  5. Αίας Γαστ. 6-4 7
  6. Πηνειακός6-76
  7. Πέλοπας Πελοπ.  6-9   6
  8. Πέλοπας Πύργου 4-1   5
  9. Κένταυρος Μαγ. 3-2   4
  10. Απόλλων Ν.Φ. 6-7  4
  11. Μυρσιναϊκός 5-12   3
  12. Ηλ. Βαρθολομιού 1-6  2
  13. Λέοντες Αμαλ.  2-7   1
  14. Αχιλλέας 2-7 1

 

Επόμενη

Δάφνη – Πέλοπας Πελ.

Κένταυρος – Αχιλλέας

Πέλοπας Π. – Απόλλων Ν.Φ.

Ηλειακος Β. – Λέοντες

Κόροιβος Κ. – Μυρσιναϊκός

Ολυμπιάδα – Αίας

Σκουροχώρι – Πηνειακός

 

Β’ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΑΡΙΣΤΟΓΕΙΤΩΝ

 

αγωνιστική

1ος όμιλος

Ερμής Πλ. – ΠΑΟΚ 1-0

Ωλενιακός – Ατρόμητος Β. 5-1

Διγενής – Αμπελώνας 1-2

Δόξα Ελ. – Βρίνα 1-1

Χειμαδιό – ΑΕΚ Π. 5-1

 

Βαθμολογία

ΑΕΚ Πύργου 6   7 – 6

ΑΟ Αμπελώνας 6   7 – 4

Ωλενιακός  6    8 – 4

Ερμής Πλατ. 6   2 – 0

Ατρόμητος Βαρβάσ.  6    4 -6

Κεραυνός Βρίνας  4    3 – 1

ΠΑΟ Κακοβάτου  3   3 – 2

Αργοναύτης  3    2 – 3

Κεραυνός Χειμαδιού  3    6 – 4

Δόξα Ελαιώνα  1     3 – 8

Διγενής Χαριάς  0    1 – 6

Πρόοδος Σαλμώνης  –     –

 

 

Επόμενη

ΑΕΚ Π. – Πρόοδος

Βαρβάσαινα – Χειμαδιό

ΠΑΟΚ – Αργοναύτης

Αμπελών – Ωλενιακός

Βρίνα – Ερμής

Διγενής – Δόξα Ελ.

 

2ος Όμιλος

Θύελλα Κ. – Φίλιππος 2-2

Άφοβος Βρ. – Ίφιτος 2-2

Αετός Κ. – Αετός Αλπ. 3-0

Σώστι – Αίολος 3-0

Κάστρο – Γεράκι 1-4

Βάρδα 2015 – Ολ. Μυρτιάς 1-1

 

Βαθμολογία

Εθνικός Γερακίου 9    13-2

Αετός Αλποχ. 6    4-3

Άφοβος Βροχίτσας  5    8-3

Κάστρο  4    5-6

Φίλιππος Ανδρ. 4    7-3

Ολ. Μυρτιάς  4    5-4

Βάρδα 2015  4    2-3

Ίφιτος Καλυβ.  3    5-5

Κέντ. Σωστίου  3     4-9

Αετός Κέντρου 3    3-10

Θύελλα Καρδ.  2    3-5

Αίολος Πύργου  1   2-8

 

Επόμενη

Φίλιππος – Ίφιτος Καλ.

Αετός Αλπ. – Θύελλα Καρδ.

Γεράκι – Άφοβος Βρ.

Μυρτιά – Κέντρο

Αίολος – Κάστρο

Βάρδα 2015 – Σώστι

 

Γ’ Counterpain

 

αγωνιστική

Άρης Δημ. – Απόλλων Σμίλα 6-2

Άρης Στρεφ. – Αμαλιάδα 2008 0-0

Αλφειονίδα – Αγ. Γεώργιος 1-0

Πρίγκιπες – Άρης Λανθίου 0-3

Αγ. Δημήτριος – Αναγέννηση Μακρ. 1-1

Ρεπό: Θρίαμβος

 

Βαθμολογία

Άρης Λανθίου 6    8-2

Άρης Δήμητρας 6   8-3

Άρης Στρεφίου 4   4-0

Αναγέν. Μακρισίων 4   3-1

Αλφειονίδα  3   3-5

Αγ. Γεώργιος  3  2-1

Αμαλιάδα 2008  1  1-2

Αγ. Δημήτριος  1  1-1

Απόλλων Σμίλα  0  2-8

Πρίγκιπες Λεχ.  0  0-5

Θρίαμβος Π. -2   0-4

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

* Ρεπό έχουν κάνει: Αγ. Δημήτριος, Θρίαμβος

 

Επόμενη

Απόλλων Σμίλα – Άρης Στρεφ.

Άρης Δημ. – Αλφειονίδα

Αγ. Γεώργιος – Πρίγκιπες Λεχ.

Θρίαμβος – Αγ. Δημήτριος

Αναγέννηση Μακρ.– Άρης Λανθίου

Ρεπό: Αμαλιάδα 2008