• ΑΘΛΗΤΙΚΑ
  • ΕΠΣΗ: Το πρόγραμμα και το πανόραμα των τοπικών πρωταθλημάτων

ΕΠΣΗ: Το πρόγραμμα και το πανόραμα των τοπικών πρωταθλημάτων

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.)

  • Αίας-Πήγασος: Τσάκαλης, Ντάβαρης, Κορδάς
  • Ηλειακός-Ολυμπιακός Σ.: Στάμος, Σιαχάμη, Καραμέρος

 

Κυριακή 17/12 (3μ.μ.)

  • Αστέρας-Απόλλων: Γκατζόπουλος, Καλαμαράς, Δουλαβέρης
  • Λ. Αστήρ-Πανηλειακός: Παυλόπουλος, Λιάπης, Κοιλιομενιάτης
  • Δόξα-Θύελλα: Στάμος, Ντάβαρης, Μαυραειδοπούλου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  • Ξενοφών (19-3) 21
  • Θύελλα (20-9) 20
  • Ηλειακός (16-8) 14
  • Δόξα (14-8) 14
  • Αστέρας (10-7) 14
  • Πανηλειακός (7-13) 10
  • Ολυμπιακός Σ. (12-11) 9
  • Λευκός Αστήρ (7-17) 6
  • Αίας (7-17) 6
  • Πήγασος (7-19) 5
  • Απόλλων (14-23) 5

Με αυτή την κατάταξη, στα Πλέι Οφ παίζουν Ξενοφών-Δόξα και Θύελλα-Ηλειακός, ενώ στα Πλέι Αουτ Αίας-Πήγασος.

 

B JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.) 

  • Ολυμπιακός Λ.-Διγενής: Παυλόπουλος, Μαυραειδοπούλου, Παναγούλιας
  • Πρόοδος-Θύελλα: Κοιλιομενιάτης, Μπάρκουλας, Λαμπρόπουλος
  • Κένταυρος-Μυρσιναϊκός: Σ. Σφυρής, Βισβάρδης, Γούργουρας

 

Κυριακή 17/12 (3μ.μ.) 

  • Πέλοπας-Ηλειακός Β.: Σ. Σφυρής, Καλαντζής, Δημητρακόπουλος
  • Μακρίσια-Ολυμπιάδα: Κούλης, Παναγόπουλος, Λαμπρόπουλος
  • Κεραυνός Χ.-Δάφνη: Σταυρόπουλος, Σιαχάμη, Πανδής
  • Κάστρο-Κακόβατος (30/12)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  • Δάφνη (3-8) 23
  • Μακρίσια  (25-7) 20
  • Κακόβατος (15-7) 19
  • Θύελλα Κ. (23-8) 19
  • Κεραυνός Χ. (19-12) 18
  • Πέλοπας (18-15) 17
  • Διγενής (15-21) 12
  • Κάστρο (16-23) 11
  • Ηλειακός Β. (14-17) 9
  • Ολυμπιάδα (16-21) 8
  • Μυρσιναϊκός (11-22) 7
  • Ολυμπιακός Λ. (11-25) 6
  • Πρόοδος (12-17) 6
  • Κένταυρος Σ. (7-30) 3

 

(ΔΥΝΗΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΪ ΟΦ)

  • Δάφνη 1 
  • Μακρίσια 0 
  • Κακόβατος 0
  • Θύελλα Κ. 0

(Στα Πλέι Οφ εκκινούν με αυτή τη σειρά (με τα τωρινά δεδομένα). Θα παίξουν όλοι μεταξύ τους δυο γύρους. Οι τρεις ομάδες με μηδέν βαθμούς, ισοβαθμούν απόλυτα επειδή δεν υπάρχουν μεταξύ τους ματς, συνεπώς ακόμα και για μια τέτοια ακραία περίπτωση θα πρέπει πριν την έναρξη των Πλέι Οφ η ΕΠΣΗ να εκδώσει ερμηνευτική εγκύκλιο (ο ΚΑΠ αφήνει περιθώριο στην ΕΠΣΗ να αποφασίσει τον τρόπο). Με τον ΚΑΠ, πρέπει να παίξουν ξανά μεταξύ τους (τρίτη φορά) -μονά ματς σε ουδέτερο γήπεδο- ώστε να καταταγούν και εφόσον ανέβει σίγουρα ο ένας (δυο δηλαδή συνολικά), να ανέβει ίσως και ο δεύτερος, ίσως και όλοι, ανάλογα με την πορεία του ΠΑΟΒ και του πρωταθλητή Ηλείας. Η διαφορά του μόλις ενός βαθμού, προβλέπεται από την προκήρυξη, οπότε και η διαφορά της κάθε ομάδας από τον πρώτο διαιρείται δια του τρία και αν το πηλίκο είναι κάτω του 0,5 δεν προσμετρά ακέραιη μονάδα).

 

Γ΄NOS INSURANCE SERVICES

 

Α ΟΜΙΛΟΣ

7H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.)

  • Κεραυνός Βρ.-Πελόπιο: Γκατζόπουλος, Χότζα, Λιακοπούλου

Κυριακή 17/12 (11π.μ.)

  • ΠΑΣ Πύργος-Αργοναυτης: Κοιλιομενιάτης, Σφυρής, Λιάπης
  • Ώλενα-Αλφειονίς: Καλαντζής, Δουλαβέρης, Λιακοπούλου
  • Αλφειός-Ατρόμητος Λ.: Δημητρακόπουλος, Παναγούλιας, Δρουβιώτη
  • Αγ. Δημήτριος-Ολυμπιακός Ζ.: Μαυραειδοπούλου, Παναγόπουλος, Δημητρακόπουλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Πελόπιο 15
  • Κεραυνός Βρ. 13
  • Ατρόμητος Λ. 13
  • Ολυμπιακός Ζ. 13
  • Νικηφόρος 7
  • ΠΑΣ Πύργος 7
  • Ώλενα 6
  • Ανδρίτσαινα 3
  • Αγ. Δημήτριος 3
  • Αλφειός 3
  • Αλφειονίς 0
  • Αργοναύτης 0

 

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

7H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.)

  • Εθνικός Γ.-Προοδευτική: Σταυρόπουλος, Ξυδούς, Καλαμαράς

 

Κυριακή 17/12 (11π.μ.)

  • Ερμής-Αετός: Βλάχος, Χότζα, Γούργουρας
  • Άρης Δ.-Αετός Κ.: Πανδής, Βισβάρδης, Αργυροπούλου
  • Κουρτέσι-Ατρόμητος Κ.: Σιαχάμη, Ντάβαρης, Κορδάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Κουρτέσι 15
  • Ατρόμητος Κ. 13
  • Προοδευτική 13
  • Λέοντες 12
  • Εθνικός Γερ. 12
  • Αετός Αλπ. 9
  • Αετός Κ. 6
  • Άρης Δ. 6
  • Αίολος 3
  • Ερμής Π. 0
  • Δόξα Ελ. 0
  • Ίφιτος 0

 

Οι πρώτοι από κάθε όμιλο ανεβαίνουν σίγουρα. Ο καλύτερος δεύτερος ανεβαίνει εφόσον ανέβει ο πρωταθλητής Ηλείας στη Γ΄ Εθνική. Σε περίπτωση παραμονή του ΠΑΟΒ στη Γ΄ Εθνική, ανεβαίνει και τέταρτη ομάδα, βάσει της κατάταξης που προβλέπεται από τον ΚΑΠ.

Σημαντικές ειδήσεις στην Ηλεία

Άγριες αποδοκιμασίες από αστυνομικούς στον υφ.Προστασίας του Πολίτη Α.Νικολακόπουλο (βίντεο)

Όπως αναφέρει το pronews.gr: Συγκεντρωμένοι στην είσοδο του Αστυνομικού Μεγάρου των Ιωαννίνων οι αστυνομικοί υποδέχθηκαν τον υφυπουργό με μαύρες σημαίες. …

Όταν ο Κόροιβος κατάφερνε να χάσει το άχαστο παιχνίδι και να υποβιβαστεί!

Ήταν 13 Μαΐου του 2018. Ο Κόροιβος, είχε σχεδόν εξασφαλίσει την παραμονή του στη Basket League για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν. …

Δεν αναβαθμίζεται τελικά το Πρωτοδικείο Αμαλιάδας – Προς διαβούλευση το νομοσχέδιο!

Τι και αν βγάλαμε πρώτο τον Υφυπουργό μας, τι και αν βγάλαμε με κοντά 40% την ΝΔ στην Ηλεία ,τι …

Εντοπίστηκε νεκρός ο 87χρονος

Σύμφωνα με πληροφορίες νεκρός εντοπίστηκε την Τέταρτη 12/6/2024 ο 87χρονος Νίκος Αλεξανδρόπουλος που είχε εξαφανιστεί από την περιοχή των Λεχαινών …

Αναστάτωση προκλήθηκε στην Εθνική Οδό Πύργου –  Πατρών καθώς ο δρόμος γέμισε πατάτες

Αναστάτωση προκλήθηκε την Τέταρτη 12/6/2024 το πρωί  στην Εθνική Οδό Πύργου –  Πατρών, καθώς  ένα τρακτέρ το οποίο ήταν γεμάτο …

Θλίψη στην τοπική κοινωνία της Αμαλιάδας έχει προκαλέσει ο χαμός της Μαρίας-Μανταλένας

Θλίψη στην τοπική κοινωνία της Αμαλιάδας, τους γονείς της Γιώργο Ράπτη και Μαρία Βλαγκούλη, στον αδερφό της Κωνσταντίνο αλλά και …

  • ΑΘΛΗΤΙΚΑ
  • ΕΠΣΗ: Το πρόγραμμα και το πανόραμα των τοπικών πρωταθλημάτων

ΕΠΣΗ: Το πρόγραμμα και το πανόραμα των τοπικών πρωταθλημάτων

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.)

  • Αίας-Πήγασος: Τσάκαλης, Ντάβαρης, Κορδάς
  • Ηλειακός-Ολυμπιακός Σ.: Στάμος, Σιαχάμη, Καραμέρος

 

Κυριακή 17/12 (3μ.μ.)

  • Αστέρας-Απόλλων: Γκατζόπουλος, Καλαμαράς, Δουλαβέρης
  • Λ. Αστήρ-Πανηλειακός: Παυλόπουλος, Λιάπης, Κοιλιομενιάτης
  • Δόξα-Θύελλα: Στάμος, Ντάβαρης, Μαυραειδοπούλου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  • Ξενοφών (19-3) 21
  • Θύελλα (20-9) 20
  • Ηλειακός (16-8) 14
  • Δόξα (14-8) 14
  • Αστέρας (10-7) 14
  • Πανηλειακός (7-13) 10
  • Ολυμπιακός Σ. (12-11) 9
  • Λευκός Αστήρ (7-17) 6
  • Αίας (7-17) 6
  • Πήγασος (7-19) 5
  • Απόλλων (14-23) 5

Με αυτή την κατάταξη, στα Πλέι Οφ παίζουν Ξενοφών-Δόξα και Θύελλα-Ηλειακός, ενώ στα Πλέι Αουτ Αίας-Πήγασος.

 

B JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.) 

  • Ολυμπιακός Λ.-Διγενής: Παυλόπουλος, Μαυραειδοπούλου, Παναγούλιας
  • Πρόοδος-Θύελλα: Κοιλιομενιάτης, Μπάρκουλας, Λαμπρόπουλος
  • Κένταυρος-Μυρσιναϊκός: Σ. Σφυρής, Βισβάρδης, Γούργουρας

 

Κυριακή 17/12 (3μ.μ.) 

  • Πέλοπας-Ηλειακός Β.: Σ. Σφυρής, Καλαντζής, Δημητρακόπουλος
  • Μακρίσια-Ολυμπιάδα: Κούλης, Παναγόπουλος, Λαμπρόπουλος
  • Κεραυνός Χ.-Δάφνη: Σταυρόπουλος, Σιαχάμη, Πανδής
  • Κάστρο-Κακόβατος (30/12)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  • Δάφνη (3-8) 23
  • Μακρίσια  (25-7) 20
  • Κακόβατος (15-7) 19
  • Θύελλα Κ. (23-8) 19
  • Κεραυνός Χ. (19-12) 18
  • Πέλοπας (18-15) 17
  • Διγενής (15-21) 12
  • Κάστρο (16-23) 11
  • Ηλειακός Β. (14-17) 9
  • Ολυμπιάδα (16-21) 8
  • Μυρσιναϊκός (11-22) 7
  • Ολυμπιακός Λ. (11-25) 6
  • Πρόοδος (12-17) 6
  • Κένταυρος Σ. (7-30) 3

 

(ΔΥΝΗΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΪ ΟΦ)

  • Δάφνη 1 
  • Μακρίσια 0 
  • Κακόβατος 0
  • Θύελλα Κ. 0

(Στα Πλέι Οφ εκκινούν με αυτή τη σειρά (με τα τωρινά δεδομένα). Θα παίξουν όλοι μεταξύ τους δυο γύρους. Οι τρεις ομάδες με μηδέν βαθμούς, ισοβαθμούν απόλυτα επειδή δεν υπάρχουν μεταξύ τους ματς, συνεπώς ακόμα και για μια τέτοια ακραία περίπτωση θα πρέπει πριν την έναρξη των Πλέι Οφ η ΕΠΣΗ να εκδώσει ερμηνευτική εγκύκλιο (ο ΚΑΠ αφήνει περιθώριο στην ΕΠΣΗ να αποφασίσει τον τρόπο). Με τον ΚΑΠ, πρέπει να παίξουν ξανά μεταξύ τους (τρίτη φορά) -μονά ματς σε ουδέτερο γήπεδο- ώστε να καταταγούν και εφόσον ανέβει σίγουρα ο ένας (δυο δηλαδή συνολικά), να ανέβει ίσως και ο δεύτερος, ίσως και όλοι, ανάλογα με την πορεία του ΠΑΟΒ και του πρωταθλητή Ηλείας. Η διαφορά του μόλις ενός βαθμού, προβλέπεται από την προκήρυξη, οπότε και η διαφορά της κάθε ομάδας από τον πρώτο διαιρείται δια του τρία και αν το πηλίκο είναι κάτω του 0,5 δεν προσμετρά ακέραιη μονάδα).

 

Γ΄NOS INSURANCE SERVICES

 

Α ΟΜΙΛΟΣ

7H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.)

  • Κεραυνός Βρ.-Πελόπιο: Γκατζόπουλος, Χότζα, Λιακοπούλου

Κυριακή 17/12 (11π.μ.)

  • ΠΑΣ Πύργος-Αργοναυτης: Κοιλιομενιάτης, Σφυρής, Λιάπης
  • Ώλενα-Αλφειονίς: Καλαντζής, Δουλαβέρης, Λιακοπούλου
  • Αλφειός-Ατρόμητος Λ.: Δημητρακόπουλος, Παναγούλιας, Δρουβιώτη
  • Αγ. Δημήτριος-Ολυμπιακός Ζ.: Μαυραειδοπούλου, Παναγόπουλος, Δημητρακόπουλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Πελόπιο 15
  • Κεραυνός Βρ. 13
  • Ατρόμητος Λ. 13
  • Ολυμπιακός Ζ. 13
  • Νικηφόρος 7
  • ΠΑΣ Πύργος 7
  • Ώλενα 6
  • Ανδρίτσαινα 3
  • Αγ. Δημήτριος 3
  • Αλφειός 3
  • Αλφειονίς 0
  • Αργοναύτης 0

 

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

7H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16/12 (3μ.μ.)

  • Εθνικός Γ.-Προοδευτική: Σταυρόπουλος, Ξυδούς, Καλαμαράς

 

Κυριακή 17/12 (11π.μ.)

  • Ερμής-Αετός: Βλάχος, Χότζα, Γούργουρας
  • Άρης Δ.-Αετός Κ.: Πανδής, Βισβάρδης, Αργυροπούλου
  • Κουρτέσι-Ατρόμητος Κ.: Σιαχάμη, Ντάβαρης, Κορδάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Κουρτέσι 15
  • Ατρόμητος Κ. 13
  • Προοδευτική 13
  • Λέοντες 12
  • Εθνικός Γερ. 12
  • Αετός Αλπ. 9
  • Αετός Κ. 6
  • Άρης Δ. 6
  • Αίολος 3
  • Ερμής Π. 0
  • Δόξα Ελ. 0
  • Ίφιτος 0

 

Οι πρώτοι από κάθε όμιλο ανεβαίνουν σίγουρα. Ο καλύτερος δεύτερος ανεβαίνει εφόσον ανέβει ο πρωταθλητής Ηλείας στη Γ΄ Εθνική. Σε περίπτωση παραμονή του ΠΑΟΒ στη Γ΄ Εθνική, ανεβαίνει και τέταρτη ομάδα, βάσει της κατάταξης που προβλέπεται από τον ΚΑΠ.

Σημαντικές ειδήσεις στην Ηλεία

Άγριες αποδοκιμασίες από αστυνομικούς στον υφ.Προστασίας του Πολίτη Α.Νικολακόπουλο (βίντεο)

Όπως αναφέρει το pronews.gr: Συγκεντρωμένοι στην είσοδο του Αστυνομικού Μεγάρου των Ιωαννίνων οι αστυνομικοί υποδέχθηκαν τον υφυπουργό με μαύρες σημαίες. …

Εντοπίστηκε νεκρός ο 87χρονος

Σύμφωνα με πληροφορίες νεκρός εντοπίστηκε την Τέταρτη 12/6/2024 ο 87χρονος Νίκος Αλεξανδρόπουλος που είχε εξαφανιστεί από την περιοχή των Λεχαινών …

Δημοφιλείς ειδήσεις στην Ηλεία σήμερα
Ροή ειδήσεων