Ζωντανά οι “πρόβες” Γ΄ Εθνικής, Πανηλειακού-Διαγόρα και Νίκης-ΠΑΟΒ

spot_img

Προτεινόμενα

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη δυο φιλικών με μεγάλο ενδιαφέρον που διεξάγονται στην Ηλεία. Συο Τραγανό, διεξάγεται το ματς ανάμεσα σε Νίκη Τραγανού και Παμβουπρασιακό, ενώ στον Πύργο, ο Πανηλειακός υποδέχεται τον Διαγόρα Βραχνεΐκων.

Νίκη-ΠΑΟΒ 0-3 τελικό

8′: Σουτ Γ. Πολίτη από το ύψος της περιοχής άουτ.

23′ Σέντρα του Ξύδη, κεφαλιά Μπούνα στα δίχτυα 0-1

36′: Πίεση ψηλά της Βάρδας, κλέψιμο, ασίστ του Γούρμου στον Ντόμα και πλασέ στα δίχτυα 0-2. Γκολ με γρήγορο τρανζίσιον.

39′: Αντεπίθεση της Βάρδας, σέντρα Αγουρίδη και κεφαλιά του Πολίτη στο παραθυράκι της εστίας 0-3.

65′: Κόρνερ Ν. Κολοτούρου, κεφαλιά Ακασού, άουτ.

72′: Φάουλ Ν. Κολοτούρου, κεφαλιά Μπούτσι, άουτ.

Νίκη: Μάτσι, Γαργαρώνης, Ε. Κολοτούρος, Χ. Κολοτούρος, Κ. Κολοτούρος, Ακασού, Στάτης, Σκοτζάι, Χατζηλιόντας, Οσεϊμπόνσου, Δ. Κολοτούρος(Καλογερόπουλος, Ν. Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος, Αντωνόπουλος, Μπούτσι).

ΠΑΟΒ: Λαδάς, Αγουρίδης, Ξύδης, Πέκεζ, Δ. Νικολόπουλος, Ντόμας, Λιόσης, Πολίτης, Ζέλιος, Μπούνας, Γούρμος. (Σώκκαλης, Παπαλάμπρος, Βρεττάκης, Δημόπουλος).

Πανηλειακός-Διαγόρας 2-1 τελικό

5′: Πλασέ Τσιριγώτη μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Καπετανάκης.

17′: Πλασέ Γκέκα μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ ο Καπετανάκης.

30′: Διπλή ευκαιρία του Πανηλειακού με Μπαρμπαρούση και Μπουρνέλη, έδιωξε και στις δυο ο τερματοφύλακας.

35′: Κόρνερ από δεξιά ο Νικολόπουλος, με κεφαλιά ο Μπουρνέλης το 1-0.

42′: Πλασέ Μπαρμπαρούση μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ ενστικτωδώς ο τερματοφύλακας.

50′: Φάοτλ Σωτηρόπουλου, ο Χατζηστάμου με κεφαλιά το 2-0.

85΄: Ο Ρουμπάτος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Μπουρνέλης, Αρβανίτης, Νικολόπουλος, Καμβύσης, Κωνσταντακόπουλος, Μπουτσικάκης, Αντωνόπουλος, Σταθάτος, Σωτηρόπουλος, Μπαρμπαρούσης  (Καρακίτσος, Σακελλαρίου, Πλαστουργός, Χατζηστάμου, Παναγόπουλος, Τσίγκρηλας, Κατελούζος, Γιαννακόπουλος, Πρέντι, Τσούνι, Βουργουντζής).