20.9 C
Pýrgos
Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου, 2021

Ηττήθηκε στο Γούμερο ο Αίας-Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Α2, Β΄και Γ΄ κατηγορία

spot_img

Προτεινόμενα

Την ήττα γνώρισε ο Αίας Γαστούνης, ο οποίος έχασε με 1-0 στο Γούμερο από την Ολυμπιάδα.

Ας δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα

 

Α2 Sinner Café

αγωνιστική

Δάφνη– Πελόπιο 1-0

Κένταυρος Μ. – Αχιλλέας 4-1

Πέλοπας– Απόλλων Ν.Φ. 4-0

Ηλειακος Β. – Λέοντες 0-0

Κόροιβος Κ. – Μυρσιναϊκός 3-0

Ολυμπιάδα – Αίας 1-0 

Σκουροχώρι – Πηνειακός 3-0

 

Βαθμολογία

  1. Λευκός Αστέρας 14-2  13
  2. Δάφνη 12-5  12
  3. Ολυμπιάδα 7-2   11
  4. Κόροιβος Κ. 10-5 10

——————————————

  1. Πέλοπας Πύργου 8-1   9
  2. Κένταυρος Μαγ. 7-3  8
  3. Αίας Γαστ. 6-5 7
  4. Πέλοπας Πελοπ.  6-10  6
  5. Πηνειακός 6-106
  6. Απόλλων Ν.Φ. 6-11  4
  7. 11. Μυρσιναϊκός5-15  3

——————————————

  1. Ηλειακός Β. 1-63
  2. 13. Λέοντες 2-7   2

——————————————

  1. 14. Αχιλλέας 3-11 1

* Η Ολυμπιάδα Γουμέρου έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

 

Επόμενη

Πηνειακός – Κόροιβος Κατσ.

Σκουροχώρι – Δάφνη

Απόλλων Ν.Φ.– Αχιλλέας

Λέοντες – Κένταυρος Μαγ.

Μυρσιναϊκός – Πέλοπας Πύργ.

Αίας Γαστ. – Ηλειακος Βαρθ.

Πελόπιο – Ολυμπιάδα

 

Β’ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΑΡΙΣΤΟΓΕΙΤΩΝ

1ος Όμιλος

ΑΕΚ Π. – Πρόοδος 3-0

Βρίνα – Ερμής 5-1

Βαρβάσαινα – Χειμαδιό Αναβλήθηκε

ΠΑΟΚ – Αργοναύτης 0-2

Αμπελών – Ωλενιακός 3-1

Διγενής – Δόξα Ελ. 1-1

 

Βαθμολογία

ΑΕΚ Πύργου 9   10 – 6

ΑΟ Αμπελώνας 9   10 – 5

Κεραυνός Βρίνας  7    8 – 2

Ωλενιακός  6    9 – 7

Αργοναύτης  6    4 – 3

Ερμής Πλατ.  6   3 – 5

Βαρβάσαινα  6    4 -6

Κεραυνός Χειμαδιού  3    6 – 4

ΠΑΟ Κακοβάτου  3   3 – 4

Δόξα Ελαιώνα  2     4 – 9

Διγενής Χαριάς  1    2 – 7

Πρόοδος Σαλμώνης   0     0 – 3

 

Επόμενη

Πρόοδος – Βαρβάσαινα

ΑΕΚ Π. – ΠΑΟΚ

Χειμαδιό – Αμπελών

Αργοναύτης – Βρίνα

Ωλενιακός – Διγενής

Δόξα Ελ. – Ερμής Πλ.

 

2ος Όμιλος

Αίολος – Κάστρο 2-2

Αετός Αλπ. – Θύελλα Καρδ. 0-1

Βάρδα 2015 – Σώστι 2-1

Φίλιππος – Ίφιτος Καλ. 3-1

Γεράκι – Άφοβος Βρ. 1-1

 

Αύριο

Μυρτιά – Κέντρο

 

Βαθμολογία

Εθνικός Γερακίου  10    14-3

Φίλιππος Ανδρ.  7    10-4

Βάρδα 2015  7    4-4

Άφοβος Βροχίτσας  6    9-4

Αετός Αλποχ.  6    4-4

Θύελλα Καρδ.  5    4-5

Κάστρο   5    7-8

Ολ. Μυρτιάς  4    5-4

Ίφιτος Καλυβ.  3    6-8

Κέντ. Σωστίου  3     5-11

Αετός Κέντρου  3    3-10

Αίολος Πύργου  2   4-10

 

Επόμενη

Ίφιτος Καλ. – Αετός Αλπ.

Φίλιππος – Γεράκι

Θύελλα Καρδ. – Ολ.Μυρτιάς

Άφοβος – Αίολος

Κέντρο – Βάρδα 2015

Σώστι – Κάστρο

 

Γ Counterpain

Απόλλων Σμίλα – Άρης Στρεφίου 0-0

Άρης Δημ. – Αλφειονίδα 1-0

Αγ. Γεώργιος – Πρίγκιπες 0-2

Θρίαμβος – Αγ. Δημήτριος 6-1

Αναγέννηση Μακρ.– Άρης Λανθίου 0-1

Ρεπό: Αμαλιάδα 2008

 

Βαθμολογία

Άρης Λανθίου  9   9-2

Άρης Δήμητρας  9   9-3

Άρης Στρεφίου  5   4-0

Αναγέν. Μακρισίων  4   3-2

Αλφειονίδα  3   3-6

Πρίγκιπες Λεχ.  3   2-5

Αγ. Γεώργιος  3   2-3

Θρίαμβος Π.  1   6-5

Αμαλιάδα 2008  1   1-2

Αγ. Δημήτριος  1   2-7

Απόλλων Σμίλα  1   2-8

 

Επόμενη

Άρης Στρέφ. – Αλφειονίδα

Πρίγκιπες – Άρης Δήμ.

Αγ. Δημήτριος – Αμαλιάδα 2008

Άρης Λάνθ. – Αγ. Γεώργιος

Θρίαμβος – Αναγέννηση Μακρ.

Ρεπό: Απόλλων Σμίλα

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Δημοφιλέστερα