ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η κλήρωση της Γ’ Εθνικής

Ξεκίνησε στις 11π.μ. στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση της Γ’ Εθνικής. Οι τρεις πρεσβευτές της Ηλείας, Παμβουπρασιακός Βάρδας, Πανηλειακός Πύργου και Ολυμπιακός Ζαχάρως, θα μάθουν το πρόγραμμα της νέας σεζόν. Μείνετε συντονισμένοι.

Οριστικά όπως ανακοίνωσε η Επιτροπή Πρωταθλήματος, η πρεμιέρα χωρίς αναβολή, θα γίνει τη μεθεπόμενη Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου.

Ο όμιλος των ηλειακών ομάδων

(Ο πρώτος δίνει μπαράζ ανόδου, οι έξι τελευταίοι υποβιβάζονται)

  • Παναργειακός
  • Διαγόρας Βραχνεΐκων
  • Σπάρτη
  • Παμβουπρασιακός
  • Πανηλειακός
  • Ένωση Ερμιονίδας
  • Αστέρας Βλαχιώτη
  • Θύελλα Πατρών
  • Διαβολίτσι
  • Πανγυθεατικός
  • Ναύπλιο
  • Τσιλιβή
  • Ζάκυνθος
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως

 

1η-14η αγωνιστική

  • Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός
  • Ζάκυνθος-Πανηλειακός
  • Διαγόρας Βραχνεΐκων –Τσιλιβί
  • Αστέρας Βλαχιώτη-Α.Ο. Διαβολίτσι
  • Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών
  • Ερμιονίδα-Πανγυθεατικός

2η-15η αγωνιστική 

  • Διαγόρας Βραχνέικων-Σπάρτη
  • ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη
  • ΑΟ Τσιβιλή-Ολυμπιακός Ζαχάρως
  • ΑΟ Διαβολιτσίου-Ναύπλιο 2017
  • Παναργειακός-ΑΕ Ερμιονίδας-
  • Θύελλα Πατρών-Ζάκυνθος
  • Πανγυθεατικός-Πανηλειακός

3η-16η αγωνιστική

  • Σπάρτη– Αστέρας Βλαχιώτη
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Διαγόρας Βραχνέικων
  • Ναύπλιο 2017 – ΠΑΟ Βάρδας
  • Ένωση Ερμιονίδας – ΑΟ Τσιλιβή
  • ΑΠΣ Ζάκυνθος – ΑΟ Διαβολιτσίου
  • Πανηλειακός – Παναργειακός
  • Πανγυθεατικός – Θύελλα Πατρών

4η-17η αγωνιστικη

  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Σπάρτη
  • Αστέρας Βλαχιώτη – Ναύπλιο 2017
  • Διαγόρας Βραχνέικων – Ένωση Ερμιονίδας
  • ΠΑΟ Βάρδας – ΑΠΣ Ζάκυνθος
  • ΑΟ Τσιλιβή – Πανηλειακός
  • ΑΟ Διαβολιτσίου – Πανγυθεατικός
  • Παναργειακός – Θύελλα Πατρών

5η-18η αγωνιστική

  • Σπάρτη– Ναύπλιο 2017
  • Ένωση Ερμιονίδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως
  • ΑΠΣ Ζάκυνθος – Αστέρας Βλαχιώτη
  • Πανηλειακός – Διαγόρας Βραχνέικων
  • Πανγυθεατικός – ΠΑΟ Βάρδας
  • Θύελλα Πατρών – ΑΟ Τσιλιβή
  • Παναργειακός – ΑΟ Διαβολιτσίου

6η-19η αγωνιστική

  • Ένωση Ερμιονίδας – ΑΕ Σπάρτης
  • Ναύπλιο 2017 – ΑΠΣ Ζάκυνθος
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πανηλειακός
  • Αστέρας Βλαχιώτη – Πανγυθεατικός
  • Διαγόρας Βραχνέικων – Θύελλα Πατρών
  • ΠΑΟ Βάρδας – Παναργειακός
  • ΑΟ Τσιλιβή -ΑΟ Διαβολιτσίου

7η-20η αγωνιστική

  • ΑΕ Σπάρτης– ΑΠΣ Ζάκυνθος
  • Πανηλειακός – Ένωση Ερμιονίδας
  • Πανγυθεατικός – Ναύπλιο 2017
  • Θύελλα Πατρών – Ολυμπιακός Ζαχάρως
  • Παναργειακός – Αστέρας Βλαχιώτη
  • ΑΟ Διαβολιτσίου – Διαγόρας Βραχνέικων
  • ΑΟ Τσιλιβή – ΠΑΟ Βάρδας

8η-21η αγωνιστική

  • Πανηλειακός – ΑΕ Σπάρτης
  • ΑΠΣ. Ζάκυνθος – Πανγυθεατικός
  • Ένωση Ερμιονίδας – Θύελλα Πατρών
  • Ναύπλιο 2017 – Παναργειακός
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – ΑΟ Διαβολιτσίου
  • Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Τσιλιβή
  • Διαγόρας Βραχνέικων – ΠΑΟ Βάρδας

9η-22η αγωνιστική

  • ΑΕ Σπάρτης– Πανγυθεατικός
  • Θύελλα Πατρών – Πανηλειακός
  • Παναργειακός – ΑΠΣ Ζάκυνθος
  • ΑΟ Διαβολιτσίου – Ένωση Ερμιονίδας
  • ΑΟ Τσιλιβή – Ναύπλιο 2017
  • ΠΑΟ Βάρδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως
  • Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας Βραχνέικων

10η-23η αγωνιστική

  • Θύελλα Πατρών – Σπάρτη
  • Πανγυθεατικός – Παναργειακός
  • Πανηλειακός – ΑΟ Διαβολιτσίου
  • ΑΠΣ Ζάκυνθος – ΑΟ Τσιλιβή
  • Ένωση Ερμιονίδας – ΠΑΟ Βάρδας
  • Ναύπλιο 2017 – Διαγόρας Βραχνέικων
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Αστέρας Βλαχιώτη

11η-24η αγωνιστική

  • Σπάρτη – Παναργειακός
  • ΑΟ Διαβολιτσίου – Θύελλα Πατρών
  • ΑΟ Τσιλιβή – Πανγυθεατικός
  • ΠΑΟ Βαρδας – Πανηλειακός
  • Διαγόρας Βραχνέικων – ΑΠΣ Ζάκυνθος
  • Αστέρας Βλαχιώτη – Ένωση Ερμιονίδας
  • Ναύπλιο 2017 – Ολυμπιακός Ζαχάρως

12η-25η αγωνιστική

  • ΑΟ Διαβολιτσίου – Σπάρτη
  • Παναργειακός – ΑΟ Τσιλιβή
  • Θύελλα Πατρών – ΠΑΟ Βάρδας
  • Πανγυθεατικός – Διαγόρας Βραχνέικων
  • Πανηλειακός – Αστέρας Βλαχιώτη
  • ΑΠΣ Ζάκυνθος – Ολυμπιακός Ζαχάρως
  • Ένωση Ερμιονίδας – Ναύπλιο 2017

13η-26η αγωνιστική

  • Σπάρτη – ΑΟ Τσιλιβή
  • ΠΑΟ Βάρδας – ΑΟ Διαβολιτσίου
  • Διαγόρας Βραχνέικων – Παναργειακός
  • Αστέρας Βλαχιώτη – Θύελλα Πατρών
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πανγυθεατικός
  • Ναύπλιο 2017 – Πανηλειακός
  • ΑΠΣ Ζάκυνθος – Ένωση Ερμιονίδας