Θύελλα-Κεραυνός Βρ. 0-0: Διεύρυνε το αήττητο και σκαρφάλωσε στην πεντάδα ο Κεραυνός

• 23
    Shares

Για τέταρτο ματς αήττητος παρέμεινε ο Κεραυνός Βρίνας, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τη Θύελλα στη Σπιάντζα. Αποτέλεσμα το οποίο φέρνει την ομάδα του Νίκου Αλεξανδρόπουλου στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα, επίτευγμα εντυπωσιακό, αν αναλογιστούμε ότι μιλάμε για μια νεοφώτιστη ομάδα στην κατηγορία.

Η Θύελλα, απείλησε στο 7΄με ένα σουτ του Τριανταφύλλη έξω από την περιοχή, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Φιλιππόπουλος. Ούτε και δυο λεπτά μετά τα κατάφερε ο Τριανταφύλλης, όταν η κεφαλιά του σε σέντρα του Βαγγόπουλου πέρασε άουτ. Το ματς είχε ξεκινήσει με φρενήρη ρυθμό και στο 12΄ήταν η ώρα του Τσάμπρα να αποκρούσει σε τετ-α-τετ του Διονύση Κιάμου. Ο γκολκίπερ της Θύελλας στο 18΄επενέβη σωτήρια σε σουτ του Γκολφίνου. Ο Άγκολι με ωραία κάθετη πάσα στο 30΄, έβγαλε σε καλή θέση τον Γκολφίνο, ο οποίος έκανε το πλασέ άουτ.

Η Θύελλα με τον Παργινό είχε καλή στιγμή στις αρχές της επανάληψης, όταν δεν μπόρεσε μετά από ωραία σέντρα του Καββαθά. Η Θύελλα, αν και με απουσίες, πίεσε μέχρι το τέλος, αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 82΄ από κόρνερ του Βαγγόπουλου, ο Τσιγκούνης έπιασε την κεφαλιά και ο Φιλιππόπουλος απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ και στο επόμενο λεπτό από σέντρα του Μπακόπουλου, η κεφαλιά του Τριανταφύλλη πέρασε λίγο άουτ.

Θύελλα: Τσάμπρας, Σωτηρόπουλος, Κλάδης, Λίλα (53΄ λ.τρ. Σούφης), Δρακόπουλος (46΄ Μπακόπουλος), Καββαθάς, Νεοφώτιστος (46΄ Παργινός), Πετρόπουλος (74΄ λ.τρ. Σαΐνης), Τριανταφύλλης, Βαγγόπουλος, Τσιγκούνης.

Κεραυνός: Φιλιππόπουλος, Θεοφιλόπουλος, Τσέλιος, Φωτόπουλος, Βουρλούμης, Καλαμαράς, Κιάμος, Δημόπουλος, Κουής (79΄ Κωνσταντόπουλος), Αγκόλι (92΄ Καλογερόπουλος), Γκολφίνος (62΄ λ.τρ. Πρίνος).