Α2 ΕΣΚΑΗ: Κρατάει γερά την κορυφή η ΑΕ Λεχαινών

Σπουδαία νίκη, αλλά και δραματική νίκη, σημείωσε η ΑΕ Λεχαινών εκτός έδρας, σε βάρος του Φαέθωνα Αντιρρίου. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Γρηγόρη Κακολύρη, υπέταξε σε ένα ματς-θρίλερ τον Φαέθωνα με 66-65. Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο δεν ξεκίνησε καλά για τους λεχαινίτες, οι οποίοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Με εξαιρετική άμυνα όμως στην επανάληψη, δεχόμενοι μόνο 13 πόντους (στο τρίτο δεκάλεπτο δέχθηκαν μόλις πέντε), επέβαλλαν έναν κλειστό ρυθμό και οδήγησαν το ματς στις λεπτομέρειες, εκεί που η εμπειρία της ΑΕΛ, έπαιξε καθοριστικό ρόλο.

Τα δεκάλεπτα: 28-15, 43-32, 48-48, 65-66.

Φαέθων: Γιαννακόπουλος 13 (2), Μασίνας, Μαργαρίτης 10 (1), Στάικος 20 (6),Ευθυμιόπουλος, Κολοβός, Καλαβριζιώτης, Ιωάννου 1, Τουβάκης 4, Κωστής , Λέτσιος, Παππάς 17 (1).

Α.Ε.Λ.: Βαρδίκος 19,Λυκούδης 9(3), Στριγάς 12 (1), Αναστασόπουλος 6, Αντωνόπουλος, Γκούτης, Στεφανίδης 9(3), Μάρκου, Παλλαδίνος 7(1), Μελιτσόπουλος 3, Χαραλαμπόπουλος.