Κόροιβος-Δόξα 0-6: Επέστρεψε με… μισή ντουζίνα στις νίκες!

• 1
    Share

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Δόξα, η οποία συνέτριψε με 6-0 τον ουραγό Κόροιβο. Οι Αετοί, άνοιξαν το δρόμο για τη νίκη στο 30΄ με τον Ηλία Κουλούρη. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Παναγόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της Δόξας. Στο 42’ και πάλι ο Κουλούρης έγραψε το 0-3 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο 56’ ο Μηλαδόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Στο 60’ ο Βασιλόπουλος διαμόρφωσε το 0-5 και το τελικό 0-6, έκανε στο 80΄ο Τσιρίκος.

Κόροιβος: Πλατής, Νταρζάνος, Γιαννόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Τόλιας, Σπηλιόπουλος (36΄λ.τ. Τζανέτος), Ψάρρης, Βλασσόπουλος, Ηλιόπουλος (75΄Μαρνέρας), Γαλανόπουλος, Νικολακόπουλος (70΄Ρωμαίος).

Δόξα: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος (46’ Σάμαρης), Μπλετσάκης, Πυρρής (65’ Φωτόπουλος), Κάτσενος, Τσιρίκος, Κολούρης (60’ Σαπουντζάκης), Παπαδάτος, Καλογερόπουλος, Παναγόπουλος (46’ Μηλαδόπουλος), Βασιλόπουλος.