28.9 C
Pýrgos
Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου, 2021

Κύπελλο Ελλάδας: Εκτός έδρας Αίας και ΠΑΟΒ, με Ηλιούπολη και Νέα Αρτάκη αντίστοιχα

spot_img

Προτεινόμενα

Ένα μεγάλο ζευγάρι έβγαλε η κλήρωση της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στον πρώτο όμιλο και είναι αυτό ανάμεσα στον Φωστήρα και την Παναχαϊκή. Η θεά τύχη δεν χαμογέλασε στις ηλειακές ομάδες, οι οποίες θα αγωνιστούν εκτός έδρας. Πιο συγκεκριμένα, ο Αίας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ηλιούπολη, ενώ ο Παμβουπρασιακός, θα ταξιδέψει στην δοκιμαζόμενη Εύβοια, για να αντιμετωπίσει την Νέα Αρτάκη.

Την κλήρωση, πραγματοποίησαν ο Πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων της ΕΠΟ Άγγελος Δανιήλ, παρόντος του προέδρου της υποεπιτροπής Κυπέλλου Κωνσταντίνου Νίκα και του μέλους της Επιτροπής Διοργανώσεων, Διονύση Βισβίκη.

Οι 79 ομάδες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια και δημιούργησαν τα ζευγάρια που θα μονομαχήσουν σε μονά ματς για την πρόκριση στη 2η φάση του θεσμού, ενώ ο Χαραυγιακός ήταν η ομάδα που πέρασε άνευ αγώνα.

Τα παιχνίδια της πρώτης φάσης είναι νοκ άουτ κι αν χρειαστεί η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση και τα πέναλτι, ενώ θα διεξαχθούν στις 29 Αυγούστου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

1ος όμιλος

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου
Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Άβατου
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

2ος όμιλος

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου
ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας
ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά
ΦΣ Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού

3ος όμιλος

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος
Πανιώνιος-Αταλάντη
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ζάκυνθος
Νέα Αρτάκη-Παμβουπρασιακός ΑΟ
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης
Φωστήρας-Παναχαϊκή

άνευ αγώνα Χαραυγιακός

4ος όμιλος

ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας
Αιολικός-Πανελευσινιακός
ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων
Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς
Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω
Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΑΠΟ Κερατσίνι
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Δημοφιλέστερα