7.4 C
Pýrgos
Τρίτη, 25 Ιανουαρίου, 2022

Κύπελλο Ελλάδας: Τα σημερινά αποτελέσματα-Στη “μάχη” αύριο οι δυο ηλειακές ομάδες

spot_img

Ο δεύτερος τη τάξει θεσμός της χώρας, το Κύπελλο Ελλάδας 2021-22, άνοιξε σήμερα τις πύλες του, με την πρώτη φάση, στην οποία μετέχουν μόνο οι ομάδες της Γ΄ Εθνικής. Αύριο είναι μια ιστορική μέρα για δυο ηλειακές ομάδες, καθώς ο Αίας και ο Παμβουπρασιακός, αγωνίζονται για πρώτη φορά στην ιστορία τους στον θεσμό. Σήμερα είχαμε τα πρώτα παιχνίδια της Α΄ Φάσης. Αύριο θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα, ενώ μερικά θα γίνουν την άλλη Κυριακή, 5 Σεπτεμβρίου.

Σάββατο 28/9 

  • ΛΕΥΚΙΜΜΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π. 2-2 (3-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ)
  • ΚΟΖΑΝΗ-ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.  2-1
  • ΠΟΡΟΣ-ΑΙΑΣ Σ. 0-0 (3-4 πέναλτι)
  • ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 2-0

Κυριακή 29/8 17.00

  • ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Μ.-ΑΠΟΛΛΩΝ Π.: Ασλανίδης, Καλορογιάννης-Κουυσικανίδης (Πιερίας)
  • ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ: Μαυρίδης, Παπαδάκης-Μπέγκας (Ημαθίας)
  • Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡ.-ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠ.: Σιδηρόπουλος, ρεστης-Βλακίδας (Πέλλας)
  • ΑΝΘΕΙΑΣ ΑΡ.-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ: Τομάρας, Καρακασίδης-Φερατογλου (Θράκης, Θράκης-Έβρου)
  • ΟΡΦΕΑΣ-ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Στρατούδης, Τερζόπουλος-Κυριαζής (Έβρου, Έβρου-Θεσσαλίας)
  • ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ-ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ: Φουστανάς, Φακάνας-Αγγελόπουλος (Μακεδονίας)
  • ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Δραγούσης, Ζιγκερίδης-Μαυρίδης (Κιλκίς)
  • ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ-ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: Θεοδωρόπουλος, Δούμτσης-Πάνου (Φλώρινας)
  • ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ-ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ: Σαφούρης, Βακουφτσής-Χολάνης (Σερρών)
  • ΠΑΝΑΓΡΙΝΑΪΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡ.: Φώκας, Αβραμόπουλου-Ανδριανός (Αχαϊας)
  • ΠΟ ΦΗΚΗΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ: Μπουρουζίκας, Δεδικούσης-Κοτούμπας (Λάρισα)
  • ΑΧΕΡΩΝ-ΑΕΤΟΣ ΜΑΚ.: Χατζηπαναγιώτου, Μιχαλάς-Μίχος (Ηπείρου, Κέρκυρας-Κέρκυρας)
  • ΑΓ. ΜΑΤΘΑΙΟΣ-ΘΗΣΕΥΣ ΑΓΡΙΑΣ: Πίγγιου, Σίσκας-Νάστος (Θεσπρωτίας, Ηπείρου-Πρέβεζα)
  • ΑΣΤΕΡΑΣ Κ.-ΑΜΒΡΥΣΕΥΣ: Πέτσας, Σκούρας-Παπαγεωργόπουλος (Τρικάλων, Χαλκιδικής-Τρικάλων).
  • ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ-ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Τζόβας, Μάνος-Διονύσης (Ηπείρου, Άρτας-Άρτας)
  • ΥΠΑΤΟ-ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: Φωστέρης, Δάλλας-Σοφιάς (Αν, Αττικής, Εύβοιας-Αν. Αττικής)
  • ΕΡΜΗΣ Μ.-ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ: Βαρτσάκης, Σοβολος-Μπεκιάρης (Λακωνίας)
  • ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Ρέκκας, Γκούμας-Μπουρίκας (Μεσσηνίας)
  • ΝΕΑ ΑΡΤΑΚΗ-ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Ξηρογιάννης, Βασιλείου-Λαμπροπούλου (Βοιωτίας)
  • ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΙΑΣ: Ζαχαρόπουλος, Γκούβας-Αλεξοπούλου (Ανατολικής Αττικής)
  • ΦΩΣΤΗΡΑΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Αλιάγας, Μανούρας-Παύλος (Δυτικής Αττικής)
  • ΝΕΑΠΟΛΗ-ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Μανδαλενάκης, Σφακιανάκης-Μάτσας (Ηρακλείου)
  • ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ: Φίτσας, Κλεπετσάνης-Οικονόμου (Δυτικής Αττικής, Κορινθίας-Κορινθίας)
  • ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΑΛΜΥΡΟΣ: Ταμπουρατζής, Κοκοτάκης-Λιοδάκης (Λασιθίου, Λασιθίου-Ρεθυμνου)

Κυριακή 5/9

  • ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ-ΕΛΑΣΣΟΝΑ:Πολυχρονίου, Σιδερίδης-Κοτσερίδης (Καστοριάς, Καστοριάς-Φλώρινας)
  • ΠΑΟ ΡΟΥΦ-ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Μπαλαχούτης, Σγουράκης-Μπουμποπατζόγλου (Πειραιά)
  • ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚ.-ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Τσάκαλης Ζούλης-Κορδάς (Ηλείας, Αχαϊας-Ηλείας)
  • ΜΥΚΟΝΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ (14.00): Στεργιώτης, Μητροφάνης-Καφρίτσας (Αθηνών)
  • ΑΙΟΛΙΚΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Τσατσούλης, Μαραθωνίτης-Καραγεώργος (Αθηνών)
  • ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ-ΚΑΡΑΒΑΣ: Σταυρουλάκης, Βαρβαντάκης-Βλαχάκης (Ρεθύμνου)
  • ΠΟΑ-ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ: Γεωργόπουλος, Μαυρεδάκης-Μαρκετάκης (Χανίων)
  • ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (14.00): Ζαφείρης, Δασκαλάκης-Κατσογιάννης (Ηρακλείου)

Πανιώνιος, Απόλλων Πόντου και Ζάκυνθος, αγωνίζονται στις επόμενες φάσεις, καθώς έχουν γίνει πλέον ομάδες Σούπερ Λιγκ 2. Ο Μακεδονικός, ο Διαγόρας Βραχνεΐκων, η Αταλάντη και ο Χαραυγιακός, πορχώρησαν άνευ αγώνα στην επόμενη φάση. 

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Δημοφιλέστερα