ΝΕΠ-Αμαλιάδα 70-83: Άλλη… μια μέρα στη δουλειά!

• 19
    Shares

Άλλη μια μέρα στη δουλειά, άλλη μια νίκη για τον ΑΣΣ Αμαλιάδας και το 20χ20 είναι πλέον γεγονός. Η αυτόματη άνοδος πλέον δεν χάνεται. Οι «Χόρνετς», με μέταλλο Πρωταθλητή,, με καλή άμυνα στην επανάληψη και καλά ποσοστά στην επίθεση, ξεπέρασαν και τη ΝΕΠ μέσα στην Πάτρα, με σκορ 83-70.
.
Απομένουν έξι παιχνίδια και όλοι στην ομάδα θέλουν να κρατήσουν το αήττητο κάτι που θα μείνει στην ιστορία της ΕΣΚΑ_Η για πολλά χρόνια .
Το Α δεκάλεπτο τελείωσε με 21-23  και 41-43 το ημίχρονο . Στο 30´ το σκορ ήταν 62-63για να πάμε στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι αθλητές της Αμαλιάδας δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στη ΝΕΠ και καθάρισαν γρήγορα το παιχνίδι με ένα επιμέρους 8-20 κάνοντας το τελικό 70-83.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ(Δημόπουλος):Μπαμπούνης , Αποστολόπουλος 2, Ανδρικόπουλος 9(1), Ντεντόπουλος 8, Σαρρής , Θεοχάρης 2, Γούβελης 10(2), Σπυριδωνίδης Ι 23(4), Αποστολίδης , Σπυριδωνίδης Σ 10, Βούλγαρης 6.
ΑΣΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ(Κιούφης):Παπαγιάννης 7(1), Θεοδωρόπουλος 4(1), Καλλιώρας, Κιούφης 24(3), Δασκαλόπουλος ,Αντωνόπουλος 6, Μαντούβαλος 2, Πικιος 22(1), Αγραπιδάκης, Λυμπέρης 18(1), Αρβανιτάκης.