20.3 C
Pýrgos

Πάλη: Μετάλλια για τους αθλητές του Τιτάνα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

spot_img

Με διακρίσεις επέστρεψε από την Πορόια ο Τιτάν Πύργου και το πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών στην πάλη.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης Παίδων, είχαμε ένα Χρυσό και ένα ασημένιο μετάλλιο για τους αθλητές του Τιτάνα. Πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Αρίων Κολιτσοπουλος στα 65 κιλά και αργυρός πανελληνιονίκης ο Παναγιώτης Στασινόπουλος στα 71 κιλά. Έβδομος ήταν ο Αδαμάντιος Παπαδάτος στα ίδια κιλά. Ο Τιτάν Πύργου κατετάγη στην 6η θέση στην ομαδική βαθμολογία με 29 βαθμούς.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων, τα κορίτσια του Τιτάνα, επέστρεψαν με δύο χάλκινα μετάλλια

Η Σωτηρία Παναγοπούλου στα 49 κιλά και η Όλγα Παπαδάτου στα 65 κιλά κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο ενώ η Σοφία Κρανιτη αγωνίστηκε και είχε μια παρουσία κοντά στο βάθρο.

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News