ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Πάλη: Τέσσερα μετάλλια για την Ηλεία

Τέσσερα μετάλλια κατέκτησε η Ηλεία και ο Τιτάν Πύργου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων. Η αποστολή του Τιτάνα τα πήγε περίφημα, αθλητές τους οποίους γυμνάζει ο βετεράνος πρωταθλητής Αλέξης Κολιτσόπουλος και οι οποίοι ξεχώρισαν με την παρουσία τους. Ο Γιώργος Νικολόπουλος στα -65 κιλά με τρεις νίκες 8-0 ,8-0,7-5 και στον τελικό με 3-1. Επίσης, χρυσό μετάλλιο πήρε η Αλεξία Αναστασοπούλου στα -40 κιλά ελευθέρα.

Αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Παναγιώτα Κωνσταντοπούλου στα-57 κιλά στην ελευθέρα πάλη μετά από έντονο συναγωνισμό και χάλκινο μετάλλιο ο Νικόλαος Ντόκο στα- 110 κιλά

Η Ρουμπίνη Τριανταφυλλοπούλου στα -53 κιλά αν και τραυματίστηκε ήρθε 5η μία μεγάλη διάκριση που μπορεί να κέρδισε μετάλλιο αλλά έκανε αισθητή την παρουσία της, για ένα σύλλογο με μόλις λίγα χρόνια λειτουργίας.