22.8 C
Pýrgos

Πάλη: Τρίτος στο διεθνές τουρνουά του Ντορόγκ ο Κολιτσόπουλος

spot_img
Το Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στα 65 κιλά U17 ο Αρίωνας Κολιτσοπουλος στο διεθνές τουρνουά στο Dorog Ουγγαρίας, με τη συμμετοχή δεκα χωρων και ομαδες απο την Ουγγαρία.
Με δύο διαδοχικές νίκες επί των αθλητων Πολωνό και Ρουμάνο με σκορ 9-0 έφτασε στον ημιτελικό όπου εκεί συνάντησε τον περσινό πρωταθλητή Ευρώπης και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με παρατήρηση 3-1 σε έναν πολύ καλό αγώνα. Στον μικρό τελικό νίκησε με 13-3 και κατέκτησε την 3η θέση στο τουρνουά. Ο διεθνής Έλληνας αθλητής του Τιτάνα Πύργου, θα παραμείνει στην Βουδαπέστη και θα συνεχίσει να προπονείται με τις εθνικές ομάες Παίδων της Ουγγαρίας και Μολδαβίας.
Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News