«Πολυβόλο» ο Πανηλειακός στην Κεφαλονιά

spot_img

Προτεινόμενα

Νέα εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Πανηλειακός, ο οποίος βρίσκεται στο «χτίσιμο» ενός νικηφόρου σερί. Αυτή τη φορά, πέρασε σαν…σίφουνας μέσα και από την Κεφαλονιά και συγκεκριμένα από τον Άγιο Αντώνιο, το γήπεδο Ληξουρίου.

Η ομάδα του Γιώργου Κούτση μπήκε καλύτερα στο ματς από τους νησιώτες, και μόλις στο 12΄ άνοιξε το σκορ χάρη σε τέρμα του Κρεββατά. Το γκολ αυτό έδωσε φτερά στα πόδια στους Ερυθρόλευκους, οι οποίοι πατούσαν καλύτερα στο ματς, και στο 34΄ κατάφεραν να ζευγαρώσουν τα τέρματα τους και πάλι με τον Κρεββατά, ο οποίος σκόραρε αυτή την φορά με κεφαλιά και έφτασε τα πέντε γκολ, περνώντας στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ μπροστά από τον Λόρι Κέρι. Από το σημείο εκείνο και μετά ο Πανηλειακός κατάφερε να διαχειριστεί, με επιτυχία το υπέρ του σκορ που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 51΄ο Ντάνκουα με σουτ έκανε το 0-3 κλειδώνοντας, με τον τρόπο αυτό την υπόθεση νίκη, ενώ στο 59΄ ο Σωτηρόπουλος με δυνατό σουτ έκανε το 0-4 δίνοντας με τον τρόπο αυτό διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του Πύργου.

Παλληξουριακός:  Σκαμαντούρας, Ζαβαλάς, Πολυδωράτος, Λουλούδας, Λυκούδης, Κόμητας, Καράι (Μπράτι), Η. Αντωνάτος, Ζερβός (76΄Ε. Βαλέντης), Βαλέντης (60΄Πολλάκης), Κ. Αντωνάτος.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Λεβέντης (71΄Μπουρνέλης), Νικολόπουλος, Κολόκας, Σούλης, Σέχου, Ντάνκουα, Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης (75΄Γεωργακόπουλος), Σωτηρόπουλος (62′ Σκοζάι).