ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Στίβος: Αύριο στην Πάτρα το Πανελλήνιο Κ16-Το πρόγραμμα και η ηλειακή παρουσία

  • 10
    Shares

Ανακοινώθηκε από τον ΣΕΓΑΣ το πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κ16, το οποίο θα γίνει στην Πάτρα, στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο. Πιο συγκεκριμένα, οι αθλητές της χώρας θα χωριστούν σε ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια. Οι Ηλείοι αθλητές, θα συμμετάσχουν στον τρίτο όμιλο, αυτόν της Πελοποννήσου και νησιών Ιονίου.

Ας δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο (11/7)
16.00 100μ. ΕΜΠ. ΕΞΑΘΛΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ
16.20 80μ. ΕΜΠ. ΕΞΑΘΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
16:30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
(ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ)
16.40 ΜΗΚΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ
17.00 200μ. ΕΜΠ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
17.10 ΥΨΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.20 200μ. ΕΜΠ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
17.25 ΜΗΚΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
17.40 150μ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.00 150μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΞΑΘΛΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
18.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.05 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
(ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ)
18.10 ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.15 1.200μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.35 1.200μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.50 3.000μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 3.000μ ΚΟΡΙΤΙΣΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.25 ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.35 2.000μ. Φ.Ε. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.45 ΣΦΑΙΡΑ ΕΞΑΘΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
19.50 2.000μ. Φ.Ε. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.20 4 Χ 80μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20.40 4 Χ 80μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Κυριακή (12/7)
Πρωί
09.00 ΥΨΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ
10.10 ΥΨΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
10.30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
11:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΛΑΔΟΠΟΥΛΟ)
11.30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΞΑΘΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ
12:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΛΑΔΟΠΟΥΛΟ)
13:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΛΑΔΟΠΟΥΛΟ)

Απόγευμα

17.00 80μ. ΕΜΠ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚEΣ ΣΕΙΡΕΣ
17.10 ΥΨΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.20 100μ. ΕΜΠ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
17:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
(ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ)
17.35 ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.40 80μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.00 80μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.20 1.200μ. ΕΞΑΘΛΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ
18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
(ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ)
18.35 1.200μ. ΕΞΑΘΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
18.55 4 Χ 200 ΜΙΚΤΗ Α – Κ- Κ- Α ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19.05 ΜΗΚΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.20 3 Χ 1.200μ. ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19.40 3 Χ 1.200μ. ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19.50.55 5.000μ. ΒΑΔΗΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.55 5.000μ. ΒΑΔΗΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Ας δούμε αναλυτικά τις ηλειακές προκρίσεις και την κατάταξη των αθλητών με βάση την επίδοση πριν τους αγώνες.

  • 80μ. Παναγιώτα Αθανασοπούλου (Κόροιβος) (6η)
  • 150μ.: Στυλιανή Σοφία Γεωργιλά (ΑΕΛ) 5η
  • Δισκοβολία: Άννα Ιωάννα Μπερούκα (Ανεγέννηση Πύργου.) 4η
  • 200μ.: Θεοδώρα Αντίοχου (ΑΕΛ)
  • 80μ. εμπόδια: Αικατερίνη Μαρία Γούργουρα
  • Υψος: Καλλιόπη Αλεξανδροπούλου (ΝΟ Ζαχάρως 4η)
  • Ακόντιο: Κατερίνα Κορίζη (Κόροιβος) 7η
  • Τετραπλούν: Κατερίνα Μαρία Γούργουρα (Κόροιβος) 6η
  • 100μ. εμπ.: Γιάννης Παναγόπουλος (Κόροιβος) 4ος
  • 200μ. στιπλ: Γιώργος Πέππας (Κόροιβος) 1ος
  • Ύψος: Παναγιώτης Αγγελόπουλος (Κόροιβος) 3ος
  • Ακόντιο: Γιάννης Αλτάνης (ΝΟ Ζαχάρως) 3ος
  • Μήκος: Γιάννης Παναγιωτακόπουλος (Κόροιβος) 5ος

  • 10
    Shares