• ΑΘΛΗΤΙΚΑ
  • Στίβος: Τρεις φορές στο βάθρο ο Πύργος στο Πανελλήνιο Συνθέτων

Στίβος: Τρεις φορές στο βάθρο ο Πύργος στο Πανελλήνιο Συνθέτων

Τρεις φορές στο βάθρο των νικητών ανέβηκε ο Πύργος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Κ23 και Κ23. Στις γυαίκες η Μαργαρίτα Τσουκαλά του Απόλλωνα, τερμάτισε στη δεύτερη θέση με 4.789β.. Στους άνδρες ο Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος, επίσης του Απόλλωνα, τερμάτισε στην τρίτη θέση, με Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5.652β. Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε και ο Νίκος Παναγιωτακόπουλος, της Αναγέννησης Πύργου με 5.826β.

Αποτελέσματα

Έπταθλο Κ23

2η ημέρα

Μήκος: Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 5,75μ., Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 5,43μ., Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5,27μ., Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 5,09μ., Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 5,04μ., Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 4,96μ., Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 4,90μ., Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 4,66μ., Νικολέτα- Ιλζέ Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) άκυρη.

Ακοντισμός: Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 47,73μ., Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 37,69μ., Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 32,20μ., Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 29,38μ., Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 29,19μ., Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 27,51μ., Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 24,64μ., Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 23,12μ., Νικολέτα- Ιλζέ Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) δεν ξεκίνησε.

800μ.: Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 2.23.32, Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 2.24.79, Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 2.32.16, Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 2.33.84, Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 2.35.35, Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 2.39.37, Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 2.49.36, Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 3.00.45.

Τελική βαθμολογία: Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 5.180β., Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 4.789β., Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 4.440β., Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4.398β., Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 4.037β., Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 3.837β., Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 3.715β., Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 3.029β., Νικολέτα- Ιλζέ Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) δεν ολοκλήρωσε.

 

 

Δέκαθλο Κ23

2η ημέρα

110μ. εμπόδια (+0,4): Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 15.83, Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 15.94, Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 17.84, Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 17.86, Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 19.15, Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) δεν τερμάτισε.

Δισκοβολία: Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 36,57μ., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 33,62μ., Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 32,79μ., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 31,81μ., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 27,33μ., Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) 25,72μ.

Επί κοντώ: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4,20μ., Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 3,80μ., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 3,60μ., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 3,60μ., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2,70μ., Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) δεν ξεκίνησε.

Ακοντισμός: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 52,08μ., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 48,21μ., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 45,52μ., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 39,00μ., Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 37,29μ.

1.500μ.: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4.49.95,  Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5.20.47, Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 5.33.18, Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 5.33.69, Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.39.00.

Τελική βαθμολογία: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 6.602, Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.915β., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5.652β., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 5.269β., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.584β., Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) δεν ολοκλήρωσε.

 

 

Έπταθλο Κ18

2η ημέρα

Μήκος: Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 5,65μ., Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 5,57μ., Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 5,27μ., Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 5,22μ., Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 5,15μ., Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 5,13μ., Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 5,06μ., Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 5,02μ., Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 4,95μ., Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 4,90μ., Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 4,90μ., Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 4,77μ., Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 4,72μ., Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 4,62μ., Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4,58μ., Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4,44μ., Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 4,36μ., Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 4,28μ., Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 4,27μ., Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 4,17μ., Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4,00μ.

Ακοντισμός: Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 43,83μ., Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 40,98μ., Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 32,07μ., Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 31,37μ., Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 30,35μ., Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 29,73μ., Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 28,75μ., Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 27,50μ., Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 27,18μ., Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 26,30μ., Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 26,30μ., Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 26,25μ., Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 25,55μ., Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 23,87μ., Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 23,13μ., Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 22,87μ., Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 22,85μ., Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 22,80μ., Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 19,87μ., Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 19,35μ., Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 17,80μ.

800μ.- 1η σειρά: Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 2.26.52, Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 2.38.69, Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 2.41.79, Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2.45.85, Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 2.55.03, Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 2.56.70, Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 3.02.08, Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 3.05.46, Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 3.14.36, Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 3.23.33.

800μ.- 2η σειρά: Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 2.29.52, Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 2.32.57, Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 2.32.82, Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 2.33.46, Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 2.40.22, Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 2.41.65, Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 2.43.45, Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 2.50.76, Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 2.52.11, Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 2.54.01, Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 3.03.62.

Τελική βαθμολογία: Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 4.974β., Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 4.663β., Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 4.460β., Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 4.313β., Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 4.224β., Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4.186β., Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 4.053β., Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 3.974β., Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 3.944β., Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 3.811β., Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 3.752β., Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 3.592β., Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 3.421β., Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 3.394β., Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 3.280β., Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 3.188β., Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 3.061β., Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 2.970β., Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2.958β., Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 2.755β., Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 2.712β.

 

 

Δέκαθλο Κ18

2η ημέρα

110μ. εμπόδια- 1η σειρά (+0,1): Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 14.87, Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 15.23, Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 15.25, Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 16.22, Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 16.29, Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 16.39.

110μ. εμπόδια- 2η σειρά (-0,1): Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 15.63, Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 15.86, Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 16.96, Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 17.26, Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 18.69.

Δισκοβολία: Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 39,77μ., Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 39,32μ., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 35,60μ., Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 32,34μ., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 31,01μ., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 30,71μ., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 30,41μ., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 29,60μ., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 23,57μ., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 21,23μ., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 19,45μ.

Επί κοντώ: Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 3,60μ., Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 3,30μ., Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 3,30μ., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 3,10μ., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2,90μ., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 2,90μ., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 2,80μ., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 2,30μ., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 2,30μ., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2,10μ., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 2,10μ.

Ακοντισμός: Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 51,70μ., Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 49,22μ., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 49,20μ., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 46,05μ., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 41,30μ., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 36,10μ., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 34,30μ., Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 32,06μ., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 29,92μ., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 27,55μ., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 24,35μ.

1.500μ.: Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.42.69, Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 4.47.08, Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.51.28, Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 4.56.01, Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 4.56.58, Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 4.57.49, Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 5.20.27, Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 5.22.15, Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 5.28.08, Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 5.29.64, Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 5.32.00.

Τελική βαθμολογία: Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 6.375β., Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 6.057β., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 5.826β., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 5.821β., Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 5.506β., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 5.349β., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 5.186β., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.972β., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 4.800β., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 4.678β., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 4.069β.

Σημαντικές ειδήσεις στην Ηλεία

Κυκλοφοριακό για … ‘’γερά νεύρα’’ δημιούργημα και αυτό των αστοχιών  της σημερινής δημοτικής αρχής

‘ΗΛΙΔΑ- Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ’ Ουτοπία η ποιότητα ζωής για τους κατοίκους της Αμαλιάδας Κυκλοφοριακό για … ‘’γερά νεύρα’’ δημιούργημα και …

Επιτέλους προφυλάξτε το λιμανάκι στο Παλούκι ! – «Προστατεύστε τους ανθρώπους που παλεύουν για το μεροκάματο!!!»

«ΗΛΙΔΑ – Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ» Υπ. Δήμαρχος Ήλιδας Δημήτρης Κωνσταντόπουλος Επιτέλους προφυλάξτε το λιμανάκι στο Παλούκι ! Το θέμα της …

Από τους πολίτες με Δήμο ισχυρό-συγκροτημένο για τους πολίτες!…(βίντεο)

Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΗΛΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟ  ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΟΡΤ TV Από …

Συνελήφθη άνδρας στην Ηλεία για διάπραξη ληστειών και κλοπών

Συνελήφθη ημεδαπός άνδρας στην Ηλεία για διάπραξη ληστειών και κλοπών Εξιχνιάστηκαν δυο απόπειρες ληστείας σε βάρος ηλικιωμένων και τρεις κλοπές …

Ι.Χ. «τούμπαρε» στο ύψος των Λεχαινών – Σώοι πατέρας και δύο ανήλικα παιδιά

Χωρίς «γρατζουνιά» βγήκαν το μεσημέρι της Τρίτης από το αναποδογυρισμένο Ι.Χ. αυτοκίνητό τους ένας πατέρας με τα δύο ανήλικα παιδιά …

Με  «άρωμα» γυναίκας στην Πηνεία!

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΗΛΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ Με  «άρωμα» γυναίκας στην Πηνεία!   Στην Πηνεία βρέθηκε …

  • ΑΘΛΗΤΙΚΑ
  • Στίβος: Τρεις φορές στο βάθρο ο Πύργος στο Πανελλήνιο Συνθέτων

Στίβος: Τρεις φορές στο βάθρο ο Πύργος στο Πανελλήνιο Συνθέτων

Τρεις φορές στο βάθρο των νικητών ανέβηκε ο Πύργος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Κ23 και Κ23. Στις γυαίκες η Μαργαρίτα Τσουκαλά του Απόλλωνα, τερμάτισε στη δεύτερη θέση με 4.789β.. Στους άνδρες ο Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος, επίσης του Απόλλωνα, τερμάτισε στην τρίτη θέση, με Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5.652β. Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε και ο Νίκος Παναγιωτακόπουλος, της Αναγέννησης Πύργου με 5.826β.

Αποτελέσματα

Έπταθλο Κ23

2η ημέρα

Μήκος: Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 5,75μ., Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 5,43μ., Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5,27μ., Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 5,09μ., Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 5,04μ., Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 4,96μ., Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 4,90μ., Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 4,66μ., Νικολέτα- Ιλζέ Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) άκυρη.

Ακοντισμός: Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 47,73μ., Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 37,69μ., Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 32,20μ., Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 29,38μ., Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 29,19μ., Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 27,51μ., Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 24,64μ., Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 23,12μ., Νικολέτα- Ιλζέ Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) δεν ξεκίνησε.

800μ.: Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 2.23.32, Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 2.24.79, Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 2.32.16, Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 2.33.84, Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 2.35.35, Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 2.39.37, Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 2.49.36, Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 3.00.45.

Τελική βαθμολογία: Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 5.180β., Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 4.789β., Ευαγγελία Δεληγιάννη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) 4.440β., Σοφία Καμπερίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4.398β., Σοφία Τσολακίδου (ΑΣ Κένταυρος) 4.037β., Ευγενία Πέππα (ΠΑΣ Πρωτ/τών Κομοτηνής) 3.837β., Άννα Ελευτεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 3.715β., Μαρία Μαρκοπούλου (ΓΣ Αίολος Πατρών) 3.029β., Νικολέτα- Ιλζέ Λογδανίδου (ΓΕ Νάουσας) δεν ολοκλήρωσε.

 

 

Δέκαθλο Κ23

2η ημέρα

110μ. εμπόδια (+0,4): Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 15.83, Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 15.94, Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 17.84, Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 17.86, Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 19.15, Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) δεν τερμάτισε.

Δισκοβολία: Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 36,57μ., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 33,62μ., Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 32,79μ., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 31,81μ., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 27,33μ., Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) 25,72μ.

Επί κοντώ: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4,20μ., Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 3,80μ., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 3,60μ., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 3,60μ., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2,70μ., Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) δεν ξεκίνησε.

Ακοντισμός: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 52,08μ., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 48,21μ., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 45,52μ., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 39,00μ., Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 37,29μ.

1.500μ.: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4.49.95,  Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5.20.47, Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 5.33.18, Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 5.33.69, Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.39.00.

Τελική βαθμολογία: Θανάσης Παρασκευάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 6.602, Φοίβος Ρέβης (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.915β., Επαμεινώνδας Γεωργακόπουλος (ΓΣ Απόλλων Πύργου) 5.652β., Αντώνης Σαμαράς (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) 5.269β., Γιώργος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.584β., Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) δεν ολοκλήρωσε.

 

 

Έπταθλο Κ18

2η ημέρα

Μήκος: Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 5,65μ., Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 5,57μ., Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 5,27μ., Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 5,22μ., Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 5,15μ., Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 5,13μ., Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 5,06μ., Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 5,02μ., Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 4,95μ., Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 4,90μ., Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 4,90μ., Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 4,77μ., Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 4,72μ., Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 4,62μ., Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4,58μ., Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4,44μ., Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 4,36μ., Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 4,28μ., Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 4,27μ., Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 4,17μ., Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4,00μ.

Ακοντισμός: Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 43,83μ., Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 40,98μ., Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 32,07μ., Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 31,37μ., Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 30,35μ., Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 29,73μ., Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 28,75μ., Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 27,50μ., Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 27,18μ., Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 26,30μ., Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 26,30μ., Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 26,25μ., Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 25,55μ., Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 23,87μ., Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 23,13μ., Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 22,87μ., Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 22,85μ., Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 22,80μ., Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 19,87μ., Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 19,35μ., Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 17,80μ.

800μ.- 1η σειρά: Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 2.26.52, Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 2.38.69, Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 2.41.79, Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2.45.85, Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 2.55.03, Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 2.56.70, Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 3.02.08, Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 3.05.46, Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 3.14.36, Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 3.23.33.

800μ.- 2η σειρά: Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 2.29.52, Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 2.32.57, Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 2.32.82, Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 2.33.46, Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 2.40.22, Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 2.41.65, Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 2.43.45, Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 2.50.76, Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 2.52.11, Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 2.54.01, Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 3.03.62.

Τελική βαθμολογία: Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) 4.974β., Μαργαρίτα Κοντοέ (ΓΣ Σπαρτιατικός) 4.663β., Μάρθα Νεαμωνίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) 4.460β., Δέσποινα- Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) 4.313β., Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) 4.224β., Μαρία Ραφαηλίδου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 4.186β., Λυδία Σώλου (ΑΟ Πατρών «Κούρος») 4.053β., Κατερίνα Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) 3.974β., Αγγελική Παπαμάλη (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 3.944β., Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 3.811β., Ευαγγελία Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) 3.752β., Ευθαλία- Ελευθερία Παπαδοπούλου (Ανδριανός ΟΦ) 3.592β., Μαρίλντα Τσαρκάι (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 3.421β., Γεωργία- Αλεξία Αβράμπου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 3.394β., Χαρίκλεια Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 3.280β., Ελευθερία Μαμαλουκά Φραγκούλη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) 3.188β., Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) 3.061β., Σοφία Ασημομύτη (ΑΟ Μυκόνου) 2.970β., Παγώνα- Μαρία Τριάντου (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2.958β., Ελευθερία Αγγελακοπούλου (ΑΣ Πάτμου Ξάνθος Πάτμιος) 2.755β., Ρεβέκκα Παπαδάκη (ΑΣ Αναγέννηση Πύργου) 2.712β.

 

 

Δέκαθλο Κ18

2η ημέρα

110μ. εμπόδια- 1η σειρά (+0,1): Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 14.87, Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 15.23, Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 15.25, Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 16.22, Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 16.29, Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 16.39.

110μ. εμπόδια- 2η σειρά (-0,1): Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 15.63, Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 15.86, Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 16.96, Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 17.26, Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 18.69.

Δισκοβολία: Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 39,77μ., Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 39,32μ., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 35,60μ., Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 32,34μ., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 31,01μ., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 30,71μ., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 30,41μ., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 29,60μ., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 23,57μ., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 21,23μ., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 19,45μ.

Επί κοντώ: Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 3,60μ., Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 3,30μ., Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 3,30μ., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 3,10μ., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2,90μ., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 2,90μ., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 2,80μ., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 2,30μ., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 2,30μ., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 2,10μ., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 2,10μ.

Ακοντισμός: Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 51,70μ., Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 49,22μ., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 49,20μ., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 46,05μ., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 41,30μ., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 36,10μ., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 34,30μ., Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 32,06μ., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 29,92μ., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 27,55μ., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 24,35μ.

1.500μ.: Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.42.69, Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 4.47.08, Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.51.28, Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 4.56.01, Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 4.56.58, Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 4.57.49, Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 5.20.27, Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 5.22.15, Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 5.28.08, Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 5.29.64, Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 5.32.00.

Τελική βαθμολογία: Νικόλαος- Αυγούς Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 6.375β., Παντελής Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σερρών) 6.057β., Νικόλαος Παναγιωτακόπουλος (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 5.826β., Θανάσης Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού- ΑΤΦΑ) 5.821β., Γρηγόρης Ασπραδάκης (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) 5.506β., Ιωάννης Διαμαντής (ΑΣ Κένταυρος) 5.349β., Μιχάλης Τάκος (Παναξιακός ΑΟ) 5.186β., Γιώργος Πέππας (ΓΣ Αναγέννηση Πύργου) 4.972β., Άγγελος- Παύλος Κουσούνιας (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλήνης) 4.800β., Χαράλαμπος Τζινός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας ο Παλληνεύς) 4.678β., Απόστολος Λιτσίκας (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) 4.069β.

Σημαντικές ειδήσεις στην Ηλεία

Κυκλοφοριακό για … ‘’γερά νεύρα’’ δημιούργημα και αυτό των αστοχιών  της σημερινής δημοτικής αρχής

‘ΗΛΙΔΑ- Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ’ Ουτοπία η ποιότητα ζωής για τους κατοίκους της Αμαλιάδας Κυκλοφοριακό για … ‘’γερά νεύρα’’ δημιούργημα και …

Επιτέλους προφυλάξτε το λιμανάκι στο Παλούκι ! – «Προστατεύστε τους ανθρώπους που παλεύουν για το μεροκάματο!!!»

«ΗΛΙΔΑ – Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ» Υπ. Δήμαρχος Ήλιδας Δημήτρης Κωνσταντόπουλος Επιτέλους προφυλάξτε το λιμανάκι στο Παλούκι ! Το θέμα της …

Από τους πολίτες με Δήμο ισχυρό-συγκροτημένο για τους πολίτες!…(βίντεο)

Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΗΛΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟ  ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΟΡΤ TV Από …

Συνελήφθη άνδρας στην Ηλεία για διάπραξη ληστειών και κλοπών

Συνελήφθη ημεδαπός άνδρας στην Ηλεία για διάπραξη ληστειών και κλοπών Εξιχνιάστηκαν δυο απόπειρες ληστείας σε βάρος ηλικιωμένων και τρεις κλοπές …

Δημοφιλείς ειδήσεις στην Ηλεία σήμερα
Ροή ειδήσεων