27.8 C
Pýrgos
Δευτέρα, 26 Ιουλίου, 2021

Τα… μαθηματικά «μυαλά» της Ηλείας!

spot_img

Προτείνουμε να Δείτε

Ανακοινώθηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία –  Παράρτημα Ν. Ηλείας τα ονόματα των επιτυχόντων του 3ου Μαθηματικού Διαγωνισμού Πυθαγόρα, (του Ν.Ηλείας), που πραγματοποιήθηκε στις 3 Απριλίου 2021.

Επιτυχόντες μαθητές Δημοτικών Σχολείων

Β τάξη

Γεωργακόπουλος Σπυρίδων , 1o Δημοτικό Ζαχάρως

Γουργουλης Κωνσταντίνος, Δημοτικό Ζαχάρως

Κουφός Δήμος, 6o Δημοτικό Πύργου

Παναγόπουλος   Ανδρέας, 2o Δημοτικό Πύργου

Τζαμαλής  Ανδρέας, 6ο Δημοτικό Πύργου

Χρονόπουλος Εμμανουήλ, 2o Δημοτικό Πύργου

Ψυχομάνης Κωνσταντίνος,  6ο Δημοτικό Πύργου

Αποστολόπουλος Γεώργιος, 1ο Δημοτικό Σχολείο Αμαλιάδας

Τσαγρή Ευθυμία-Ιωάννα, 3o Δημοτικό Σχολείο Αμαλιάδας

Χαλικιάς Χάρης, 3o Δημοτικό Αμαλιάδας

Γιαννακης Εμμανουήλ, 1ο Δημοτικό Γαστούνης

Σούρλας Θεοφάνης, 1ο Δημοτικό Γαστούνης.

 

Γ τάξη

 

Ζαφειράκης Απόστολος, Δημοτικό Ζαχάρως

Ζαφειράκης Παναγιώτης, Δημοτικό Ζαχάρως

Κατσάμπουλας Αθανάσιος,  Δημοτικό Ζαχάρως

Νικολόπουλος Ιωάννης, 4ο Δημοτικό Πύργου

Φιορέτος Κωνσταντίνος, Δημοτικό Ζαχάρως

Φυτανιδης Ιωάννης – Ιορδάνης, 6ο Δημοτικό Πύργου

Μαυρόπουλος Χαρίτωνας, 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Μουρούτης Δημήτρης , 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Τσαγρή Αναστασία, 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας.

 

Δ τάξη

Κατσάμπουλα Αγγελική, Δημοτικό Ζαχάρως

Λιαρομάτη Αφροδίτη-Χριστίνα, 4ο Δημοτικό Πύργου

Νικολόπουλος Νικόλαος, 2ο Δημοτικό Πύργου

Τόγιας Ευάγγελος, 2o Δημοτικό Πύργου

Τρυφωνόπουλος Γρηγόρης, 6ο Δημοτικό Πύργου

Μαραθιά Αριστέα, 6ο Δημοτικό Αμαλιάδας

 

Ε τάξη

 

Βασιλόπουλος Δημήτρης, 6ο Δημοτικό Πύργου

Ζήρου Δήμητρα, 1o Δημοτικό Ζαχάρως

Καραντώνης Γεώργιος, 6ο Δημοτικό Πύργου

Λιακόπουλος Άγγελος,  6ο Δημοτικό Πύργου

Σκίπης Μάριος-Διονύσιος,  6ο Δημοτικό Πύργου

Σκούτα Αδαμαντία-Μαρία,  6ο Δημοτικό Πύργου

Δάρας Ιωάννης, 3o Δημοτικό Αμαλιάδας

Σεϊντή Αναστασία, 3o Δημοτικό Αμαλιάδας

Χριστάκης Νικόλαος Ευάγγελος.  3o Δημοτικό Αμαλιάδας

Κούρτη Νεφέλη-Θωμαϊδα, Δημοτικό Καρδαμά

Πετρούτσος Διονύσιος, 1o Δημοτικό Βάρδας

 

ΣΤ τάξη

 

Αθανασόπουλος Γεώργιος,  6ο Δημοτικό Πύργου

Γεωργίου Βασιλική, 6ο Δημοτικό Πύργου

Κουζή Αγγελική, 4ο Δημοτικό Πύργου

Στρουμπάκου Κωνσταντίνα, 6ο Δημοτικό Πύργου

Τζαβάρα Άννα, 4ο Δημοτικό Πύργου

Τσακιρίδη Βασιλική Ελένη, 6ο Δημοτικό Πύργου

Νικολακοπούλου Παναγιώτα, 3o Δημοτικό Αμαλιάδας

Τσόπελα Παναγιώτα,  6ο  Δημοτικό Αμαλιάδας.

 

Επιτυχόντες μαθητές Γυμνασίων

 

Α Γυμνασίου

Αλτάνης Πέτρος, 2ο Γυμνάσιο Πύργου

Ζαγκλής Αντώνης, 3o Γυμνάσιο Πύργου

Κωστοπούλου Αγγελική-Παναγιώτα,    3o Γυμνάσιο Πύργου

Μπερκουτάκης Νεκτάριος-Ραφαήλ, 4o Γυμνάσιο Πύργου

Πετροπουλου Μαρία, 4o Γυμνάσιο Πύργου

Γιαννόπουλος Οδυσσέας, 1o Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Κοντοδήμου Λυδία-Μαρία, 1ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Παναγοπούλου Νίκη -Εφραιμία, 1ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Ρωκάς Νικόλας, 1ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Σεϊντή Ιωάννα, 1ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

 

Β Γυμνασίου

 

Δημητροπούλου Μυρσίνη, 3o Γυμνάσιο Πύργου

Ζήρος Διονύσιος, Γυμνάσιο Ζαχάρως

Ταυλοπούλου Μαρία, 3o Γυμνάσιο Πύργου

Τερζής Δημήτρης, 2o Γυμνάσιο Πύργου

Μερτσόπουλος Χρήστος, 1ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Κουρτη Ρεβέκκα, 2ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

 

Γ Γυμνασίου

 

Αναστασόπουλος Μάριος,   2o Γυμνάσιο Πύργου

Ζιώγας Χρήστος, 2o Γυμνάσιο Πύργου

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Δημοφιλέστερα