Όρθιος και στην Τρίπολη ο ΠΑΟΒ (βίντεο)

spot_img

Προτεινόμενα

Νέο θετικό αποτέλεσμα πέτυχε ο ΠΑΟΒ, ο οποίος μπορεί να μην κέρδισε στην Τρίπολη, έφυγε όμως χωρίς να ηττηθεί από τον ισχυρό και πολύ καλό Παναρκαδικό. Ο ΠΑΟΒ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, κατάφερε να απαντήσει και να φύγει με το τελικό 1-1.

Και λέμε κόντρα στη ροή, καθώς στο 12΄, από μπαλιά του Γιώργου Πολίτη, ο Κωνσταντινίδης έκανε την προβολή, αλλά μπλόκαρε ο Χότζιτς. Ο Παναρκαδικός, είχε μια κεφαλιά του Γιουκούδη, την οποία μπλόκαρε ο Καπούταγλης.

Για να φτάσουμε στο 26΄, όταν και ο Παναρκαδικός πήρε το προβάδισμα, με αυτογκόλ του Δημητρίου, ο οποίος από φάουλ του Στρεμπά και στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε τη μπάλα στην εστία του.

Το βαρύ γήπεδο δυσκόλευε πολύ τις όποιες επιθετικές ενέργειες και για τις δυο ομάδες, κάτι που άλλωστε ίσχυσε σε όλον τον αγώνα.

Η Βάρδα, μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου είχε ένα καλό σουτ του Γιώργου Πολίτη, για να απομακρύνει ο Χότζιτς.

Ωστόσο το ξεκίνημα της επανάληψης έφερε την ισοφάριση για τον ΠΑΟΒ. Συγκεκριμένα, ήταν το 54ο λεπτό, όταν ο νεοεισελθών Θανάσης Νικολόπουλος, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χότζιτς, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Στο 57′ δυνατό σουτ του Ντόμα πέρασε άουτ. Στο 90′ από μπαλιά του Μπαξεβάνου ο Λουκόντζια βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά ο Καπούταγλης με τα πόδια έδιωξε το πλασέ του για να κρατήσει τον υπερπολύτιμο βαθμό για τον ΠΑΟΒ.

Παναρκαδικός: Χότζιτς, Άσσεν, Μπούτας, Νάνος, Μπαξεβάνος, Κυριακόπουλος, Νάτσης (87′ Τσιώλης), Γιουκούδης (76′ Λουκόντζια), Δ. Λυμπερόπουλος (64′ Ομπόσου), Στρέμπας, Ν. Λυμπερόπουλος

ΠΑΟ Βάρδας: Καπούταγλης, Λιόσης, Χούσα, Δ. Νικολόπουλος, Δημητρίου, Σιδέρης, Ντόμας (81′ Ανδριέλος), Γ. Πολίτης, Καλογερόπουλος (46′ Θ. Νικολόπουλος), Κωνσταντινίδης, Π. Πολίτης