Aίας-Κόροιβος 5-0: Με συνοπτικές διαδικασίες…

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Αίας, κατάφερε να βγάλει στο γήπεδο την ανωτερότητά του και να επιβληθεί με 5-0 του Κοροίβου. Πέντε γκολ και πολλές χαμένες ευκαιρίες, συνέθεσαν έναν μονόλογο του Αίαντα στην αναμέτρηση.

Στο 13΄ο Μπατζακόπουλος άνοιξε το σκορ και στο 25΄ο Σταθάτος διπλασίασε τα τέρματα του “Άγιαξ”. Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48΄ ο Δούλος έγραψε το 3-0. Στο  και πέντε λεπτά 53΄, ο Γεωργόπουλος έκανε το 4-0, ενώ στο 85΄ο Μονόλιθος διαμόρφωσε το τελικό 5-0, περνώντας ψς αλλαγή και σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τα ερυθρόλευκα.

Αίας: Κουρλός, Γιαννακόπουλος, Γεωργόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Αρβανίτης (49΄ Μονόλιθος), Τσακοπιάκος, Σταθάτος (71΄ Χατζηαράπης), Δούλος (71΄ Δεληγιάννης), Γκίνης, Καράμπελας, Μπατζακόπουλος (71΄ Λαγανόπουλος).

Κόροιβος: Πανόπουλος, Νταρζάνος, Νικολακόπουλος, Γιαννόπουλος, Τόλιας, Σπηλιόπουλος, Μαρνέρας, Ψάρρης, Ηλιόπουλος, Γαλανόπουλος, Παπανδρέου (63΄ Γαλάνης).