19.1 C
Pýrgos

A1 κατηγορία: Η εξέλιξη των σημερινών παιχνιδιών (live)

spot_img

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη των σημερινών παιχνιδιών της Α1 κατηγορίας, με τα οποία πέφτει η αυλαία της 14ης αγωνιστικής. Τα παιχνίδια έχουν ώρα έναρξης τις 3μ.μ.

• Αλφειός- Ολυμπιάδα 3-0 τελικό
  • Λ. Αστέρας – Ολυμπιακός Ζ. 0-0 τελικό
  • Αίας- Μακρίσια 4-2 τελικό
  • Ηλειακός – Ενιπέας 3-4 τελικό

5′: Κόρνερ Τσαντίλη, κεφαλιά Κωτσάκη άουτ.

6′: Ανατροπή Μπουρούκη από τον Γκρίλλα και πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Μπουρούκης ρίχνοντας στην άλλη γωνία τον Κουρλό κσι τη μπάλα στα δίχτυα.

27′: Σέντρα Τσαντίλη, δυνατη κεφαλιά Μπατζακόπουλου στο πρώτο δοκάρι, σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα ο Σερέτης.

29′: Κόρνερ Τσαντίλη, με εξουδετερωμένο τερματοφύλακα, κεφαλιά του Στροφύλλα άουτ.

32′: Μοναδική ασίστ του Γκρίλλα, μόνος του ο Δούλος, πλασέ άουτ.

34′: Σουτ Μπατζακόπουλου μέσα από φξν περιοχή άουτ.

35′: Κάθετη στην πλάτη της άμυνας, ο Τσαντίλης πιάνει φοβερό σουτ πάνω στο βηματισμό και γιορτάζει με ένα απίθανο γκολ τα γενέθλιά του!

37′: Πέναλτι σε ανατροπή του Μπατζακόπουλου, το εκτελεί ο Στροφύλλας, αποκρούει ο Σερέτης.

44′: Αντεπίθεση του Ενιπέα, τετ α τετ ο Μπατζακόπουλος, υπό πίεση πλάσαρε άουτ.

50′: Γυριστό σουτ Γκίνη από το ύψος της περιοχής άουτ.

53′: Αντεπίθεση του Ενιπέα, φοβερή ενέργεια Μπατζακόπουλου και ντρίμπλες, γύρισμα από πλάγια, με το κεφάλι ο Λεντιόν έβαλε αυτογκόλ.

56′: Μοναδικό τετ α τετ του Μουσερή  άουτ.

60′: Σουτ Τσαντίλη σε κόρνερ ο Σερέτης.

61′: Κόρνερ Τσαντίλη στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά Στροφύλλα άουτ.

64′: Σέντρα Κράγκαρη στο δεύτερο δοκάρι, από κοντά ο Γκίνης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

66′: Σουτ Κράγκαρη, η μπάλα κόντραρε κσι βγήκε κόρνερ.

68′: Κάθετη ασίστ του Μπουρούκη στον Γκίνη, μόνος του, πλαδέ πσνω στον Κουρλό.

70′: Κόρνερ Τσαντίλη, με κεφαλιά ο Κύτταρης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

75′: Σουτ Κράγκαρη μέσα από την περιοχή άουτ.

84′: Σέντρα του Στριγά, άστοχη έξοδος του Κουρλού, με κεφαλιά ο Κωστόπουλος τη μπάλα στα δίχτυα.

90′: Καραμπόλες μέσα στην περιοχή, “νικητής” ο Στροφύλλας, πλασέ στα δίχτυα.

Ηλειακός: Σερέτης, Στριγάς, Χριστοφοράτος, Σαραντούλιας, Κωστόπουλος, Λ. Κόστα, Παναγιωτόπουλος (56′ Κασσιανός), Γκίνης, Μουσερής, Μπουρούκης, Κουρλός (46′ Κράγκαρης).

Ενιπέας: Κουρλός, Βαγγόπουλος, Δαλαβούρας (75′ Γκουβέρος), Τσαντίλης, Κωτσάκης, Κύτταρης, Γκρίλλας, Δούλος (71′ Αστερόπουλος), Στροφύλλας, Τριανταφύλλης, Μπατζακόπουλος (83′ Καλαντζής).

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News