19.4 C
Pýrgos

A2 ΕΣΚΑΗ: Ποδαρικό με +43 η Αμαλιάδα

spot_img

Ποδαρικό στο 2019 με 90 πόντους και +43 ο έκανε ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας, ο οποίος νίκησε με  90-47 την ΕΑ Παραλίας. Συγκεντρωμένος από το πρώτο λεπτό και με δυνατή άμυνα η Αμαλιάδα, δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και προηγήθηκε 21-8.
Με όμορφους αυτοματισμούς και ευστοχία από τα 6.755μ. συνεχίστηκε το β΄ δεκάλεπτο με το σκορ να πηγαίνει 46-19. Ίδιο σκηνικό είχαμε και στο γ δεκάλεπτο με το σκορ να πηγαίνει στο 67-35.
Με όλους τους αθλητές να παίρνουν συμμετοχή με πολύ καλή εμφάνιση κύλησε το δ΄ δεκάλεπτο με τελικό σκορ 90-47.

Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ(Κιούφης) Αρβανιτάκης ,Παπαγιάννης 6, Θεοδωρόπουλος 16(4),Καλλιώρας, Κιούφης 9(2),Δασκαλόπουλος 8(2), Αντωνόπουλος 9, Μαντούβαλος 8, Πίκιος 15(3), Αγραπιδάκης 11,Λυμπέρης 8

Ε.Α.ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Αναστασόπουλος) Σιδέρης 2, Κόττας1,Αντωνόπουλος 11, Βανδώρου 15(2),Κολλιόπουλος 10(3),Μαυροθαλασσίτης 7(1),Αποστολόπουλος, Μάλλιαρης 1, Σταθόπουλος ,Φραντζής.

Ακολουθήστε το Ilia.News στο  και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ηλεία...τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Ilia.News