ΑΘΛΗΤΙΚΑ

LIVE: Η αναμέτρηση Ολυμπιακού Σαβαλίων-Πανηλειακού

  • 38
    Shares

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον γύρο των “16” του Κυπέλλου Ηλείας, ανάμεσα σε Ολυμπιακό Σαβαλίων και Πανηλειακό. Το παιχνίδι έχει ώρα έναρξης τις 14:45.

 

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 1-2 Τελικό

14′: Από στρώσιμο του Σταυρούλια, ο Μπουγονικολός σε πλάγια θέση, παράλληλο πλασέ έξω.

25′: Αδράνεια της άμυνας του Ολυμπιακού σε πλάγιο, με κοντινή κεφαλιά ο Παπαπέτρου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

30′: Φάουλ του Πρέντι από πλάγια θέση, στην πορεία της μπάλας ο Δαλαβούρας, κεφαλιά άουτ.

41′: Από ασίστ του Ρούνη, ο Σταυρού3σε καλή θέση, πλάσαρε πάνω στον Μανουσιάδη.

43′: Μακρινό δυνατό σουτ του Πρέντι, άουτ.

45′: Γέμισμα του Αντωνόπουλου μέσα στην περιοχή, γυριστό σουτ του Σταυρούλια, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

52′: Σέντρα συρτή από τον Μπουγονικολό, λάθος συνεννόηση αμυντικών με τερματοφύλακα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

69′: Σουτ του Αβραμόπουλου άουτ.

85′: Από κάθετη πάσα του Πρέντι, με κοντινό πλασέ ο Π. Τσίγκρηλας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

90′: Πέντε λεπτά καθυστερήσεων έδειξε ο διαιτητής

92′: Σουτ του  Πρέντι στο οριζόντιο δοκάρι

94′: Σέντρα του Αντωνόπουλου, κεφαλιά του Χοτζάι άουτ.

Ολυμπιακός Σ.: Κουτσαβίτης, Μπουγονικολός, Μ. Μαρκόπουλος, Ρούνης (76′ Νικολόπουλος), Σαββανίδης, Χ. Μαρκόπουλος, Αβραμόπουλος (87′ Λαμπρόπουλος), Κολτσίδας (87′ Τσακοπιάκος), Χοτζάι, Σταυρούλιας, Αντωνόπουλος.

Πανηλειακός: Μανουσιάδης, Κωστόπουλος, Δαλαβούρας (68′ Τσαμπουρής), Μπουρνέλης, Δ. Τσίγκρηλας, Πρέντι, Λούσκος, Σταματελάτος (89′ Κύτταρης), Π. Τσίγκρηλας, Ρούνης (75′ Λίλα), Παπαπέτρου.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΗΛΕΙΑΣ 2019-20 

Α΄ Φάση (εκτός ομάδων Γ΄ Εθνικής και Α1 )

  • 1. Πηνεία-Ερμής Πλατάνου 2-1
  • 2. Πηνειακός-Αχιλλέας 2-3 παρ. (κ.α. 2-3)
  • 3. Θύελλα Π.-Μακρίσια 2-1
  • 4. Δάφνη-Ατρόμητος Βαρβ. 5-2
  • 5. Κεραυνός Βρ.-Ηλειακός 4-1
  • 6. Κακόβατος-Πρόοδος 1-5
  • 7.Διγενής-Λέοντες 3-2 παρ. (κ.α. 2-2)
  • 8.Εθνικός Γερ.-Λ. Αστέρας 2-1
  • Προκρίθηκε απευθείας ο Αετός Κέντρου

 

Β΄ Φάση (εκτός ομάδων Γ΄ Εθνικής)

  • 1Β. Ηλειακός Β.-Διγενής 6-0
  • 2Β. Αχιλλέας-Νίκη 0-4
  • 3Β. Ολυμπιακός Σαβ.- Κεραυνός Βρ. 0-0 (παρ. 3-0)
  • 4Β. Κόροιβος-Εθνικός Γερ. 0-0 (παρ.0-0-πεν. 4-1)
  • 5Β. Θύελλα Π. -Ολυμπιάδα 2-0
  • 6Β. Αλφειός-Πελόπιο 4-2
  • 7Β. Δάφνη-Αετός
  • 8Β. Πέλοπας-Αστέρας 1-2 (παράταση)
  • 9Β. Αίας-Πηνεία 6-1
  • 10Β. Κουρτέσι-Πρόοδος 6-1
  • Προκρίθηκαν απευθείας η Δόξα, η Προοδευτική και ο Ξενοφών.

 

Γ΄ Φάση (Γύρος των “16”)

  • 1Γ. ΠΑΟ Βάρδας-Κόροιβος 3-0
  • 2Γ. Αλφειός-Προοδευτική
  • 3Γ Ηλειακός Β.-Αστέρας
  • 4Γ. Κουρτέσι-Νίκη 0-0 (3-4 πεν.)
  • 5Γ. Δόξα Ν.Μ.-Ξενοφών
  • 6Γ. Ολυμπιακός Σ. –Πανηλειακός 1-2
  • 7Γ. Θύελλα Π.-Ολυμπιακός Ζαχ.
  • 8Γ. Αετός-Αίας

 

 Δ΄ Φάση (Γύρος των “8”)

  • 1Δ. ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός
  • 2Δ. Νικητής 2Γ-Νίκη
  • 3Δ.Νικητής 3Γ-Νικητής 5Γ
  • 4Δ. Νικητής 8Γ-Νικητής 7Γ

 

Ημιτελική Φάση (Γύρος των “4”)

  • Νικητής 1Δ-Νικητής 2Δ
  • Νικητής 4Δ-Νικητής

 

 


  • 38
    Shares