LIVE: Η εξέλιξη των Προημιτελικών Κυπέλλου

• 15
    Shares

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη των σημεριμών Προημιτελικών Κυπέλλου Ηλείας. Τα ματς έχουν ώρα έναρξης τις 3μ.μ.

Ηλειακός Β.-Δόξα 0-3 Τελικό

18′ Πυρρής, 35′ Παπαδάτος, 70′ Βασιλόπουλος

Ηλειακός Β.: Κολίντζας, Ράπτης, Α. Μαργαρώνης, Κατσίγιαννος, Ρουμελιώτης, Δ. Τσουκαλάς, Κότσιφας, Παπαδόπουλος, Μαρίνοφ (46΄ Σπ. Μαργαρώνης), Ραυτόπουλος, Κορκός (46΄ Τσιράκης).

Δόξα: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος (72΄ Φωτόπουλος), Μπλετσάκης, Πυρρής, Κατσίνας, Τσιρίκος, Κουλούρης (46΄ Μηλαδόπουλος), Παναγόπουλος, Βασιλόπουλος, Πολίτης (46΄ Καλογερόπουλος), Παπαδάτος (72΄ Σαπουντζάκης).

Αλφειός-Νίκη 3-2 Παράταση (Τελικό)

45′: Στρώσιμο του Νικολόπουλου, με σουτ από το ύψος της περιοχής ο Καλαντζής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

47′: Ο Δ  Κολοτούρος βρήκε μέσα στην περιοχή τον Γεωργιόπουλο, αυτός το πλασέ, απέκρουσε ο Τσάμπρας.

69′: Απίθανη τριπλή ευκαιρία του Αλφειού, πλασέ του Αγριδιώτη στα σώματα, κεφαλιά του Τριανταφύλλη έδιωξαν πάνω στη γραμμή, νέο σουτ του Αγριδιώτη στα σώματα.

72′: Σουτ του Τσαντίλη μέσα από την περιοχή άουτ.

73′: Σουτ του Τσαντίλη μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Τσάμπρας.

75′: Σουτ του Βατσή άουτ.

88′: Αποβολή του Αγριδιώτη με δεύτερη κίτρινη

91′: Απευθείας έξυπνο συρτό φάουλ του Γεωργιόπουλου, στα δίχτυα.

93′: Διέκοψε το ματς ο Γκατζόπουλος λόγω διαμαρτυριών των γηπεδούχων. Μπήκε στον αγωνιστικό χώρο να διαμαρτυρηθεί ο Πρόεδρος του Αλφειού Ανδρέας Γκιόκας, ο οποίος είναι τιμωρημένος από την ΕΠΣΗ.

100′: Σουτ του Γεωργιόπουλου μέσα από την περιοχή άουτ.

98′: Ξαναρχίζει το ματς. Λήγει στο 101′. Πάμε παράταση.

91′: Έναρξη παράτασης

94′: Από ασίστ (βολέ) του τερματοφύλακα Τσάμπρα, ο Τριανταφύλλης έκανε με μονοκόμματο ψηλοκρεμαστό σουτ το γκολ.

105′: Φάουλ του Νικολόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Πρίφτη στα δίχτυα.

106′: Σέντρα του Τσαντίλη, έδιωξε πέφτοντας ο Τσάμπρας, πλασέ σε κενή εστία του Δ  Κολοτούρου άουτ.

110′: Στρώσιμο του Γεωργιόπουλου, σουτ του Βατσή στα σώματα και κόρνερ.

117′: Ανατροπή του Γεωργιόπουλου και πέναλτι.Ο Τσαντίλης το εκτέλεσε στα δίχτυα.

Αλφειός: Τσάμπρας, Πρίφτης, Δρογγίτης 113′ Καλομοίρης), Αβραμόπουλος, Κωτσάκης, Τεκερλέκης, Μάζης, Τζουβάνι, Αγριδιώτης, Νικολόπουλος, Καλαντζής (67′ Τριανταφύλλης-111′ λ.τ. Λυμπερόπουλος).

Νίκη: Αντωνόπουλος, Κ. Κολοτούρος (106′ Δ  Κασσιανός), Χ. Κολοτούρος, Τσαντίλης, Γαργαρώνης, Γκρίλλας, Βουρτσάνης (65′ Ι. Κασσιανός), Βατσής, Δ  Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος, Καλογερόπουλος.