LIVE: Η εξελιξη των σημερινών ματς της Α1 κατηγορίας

• 17
    Shares

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη των σημερινών ματς της 19ης αγωνιστικής, αλλά και λεπτό προς λεπτό το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στη Δόξα και τον Ξενοφώντα.

19η αγωνιστική

Σάββατο 8/2 (3:30μ.μ.)

Κουρτέσι-Πελόπιο 4-0 Τελικό

Δόξα-Ξενοφών 4-1 Τελικό

• 1′: Ο Καλογερόπουλος μπήκε στην περιοχή, απέφυγε τον τερματοφύλακα, αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει.
  • 12′: Μακρινό πλασέ του Βασιλόπουλου με τον τερματοφύλακα εκτός θέσης, η μπάλα άουτ.
  • 14′: Μακρινό σουτ του Τσιρίκου άουτ.
  • 15′: Σουτ του Βασιλόπουλου, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
  • 15′:  Κόρνερ του Παπαδάτου, κεφαλιά του Καλογερόπουλου στα δίχτυα.
  • 17: Γύρισμα του Βασιλόπουλου, ο Παναγόπουλος από καλή θέση, προσποίηση και σουτ, πάνω στον Δασκαλόπουλο.
  • 21′: Ατομική ενέργεια του Κουλούρη και ανατροπή του από τον Δαδκαλόπουλο, πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Πολίτης στα δίχτυα.
  • 24′: Από δεξιά ο Καλογερόπουλος μπήκε και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 32′: Ατομική ενέργεια του Παναγόπουλου και γύρισμα στον Κουλούρη, ο οποίος μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 40′: Απευθείας φάουλ του Μπακατσέλου, σε κόρνερ ο Κανελλόπουλος.
  • 42′: Απευθείας φάουλ του Μπακατσέλου άουτ.
  • 44′: Κόρνερ της Δόξας, έδιωξε ασθενώς ο Δασκαλόπουλος, κεφαλιά του Πολίτη, έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί.
  • 51′: Σκαφτό πλασέ του Παναγόπουλου από θρση τετ α τετ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
  • 57′: Κόρνερ της Δόξας, καραμπόλες, η μπάλα έφτασε συον Τσιρίκο, σουτ άουτ.
  • 63′: Ωραία ανάπτυξη της Δόξας, από αριστερά ο Παπαδάτος γύρισε στον Καλογερόπουλο, ο οποίος έκανε το πλασέ από καλή θέση, μόλις άουτ.
  • 83′: Απευθείας φάουλ του Ιωάννου, άουτ.
  • 89′: Ο Διονυσόπουλος από κοντά (ελεγχόμενη θέση οφσάιντ), με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα και έναν αμυνόμενο στη γραμμή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δόξα: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος (68′ Κολτσίδας), Παπαδάτος, Πυρρής, Ιωάννου, Τσιρίκος (60′ Χαβαριώτης), Κουλούρης, Παναγόπουλος, Καλογερόπουλος (75′ Σαπουντζάκης), Πολίτης (85′ Φωτόπουλος), Βασιλόπουλος.

Ξενοφών: Δασκαλόπουλος, Γαλανόπουλος (60′ Θεοχαρόπουλος) , Αντύπας (52′ Κουτσογιαννάκης), Αναμουρλίδης, Δημάκης, Κολόκας, Π. Κωνσταντόπουλος, Νικολόπουλος (50′ Πλατανίτης), Θ. Κωνσταντόπουλος (55′ Χαραλαμπόπουλος), Διονυσόπουλος, Μπακατσέλος.

Κυριακή 9/2 (3:30μ.μ.)

• Κόροιβος-Προοδευτική: Β. Τσάκαλης, Λιάπης, Βλάχος
  • Ηλειακός Β.-Πέλοπας: Γ. Τσάκαλης, Δουλαβέρης, Μουστάκης
  • Αστέρας-Ολυμπιάδα: Παναγόπουλος, Μπάρκουλας, Μποσινάκης
  • Ολυμπιακός Σ.-Αλφειός: Πήττας, Γεωργόπουλος, Παπαδόπουλος

Δευτέρα 10/2 (3:30μ.μ.)