LIVE: Η εξελιξη των σημερινών ματς της Α1 κατηγορίας

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη των σημερινών ματς της 19ης αγωνιστικής, αλλά και λεπτό προς λεπτό το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στη Δόξα και τον Ξενοφώντα.

19η αγωνιστική

Σάββατο 8/2 (3:30μ.μ.)

Κουρτέσι-Πελόπιο 4-0 Τελικό

Δόξα-Ξενοφών 4-1 Τελικό

• 1′: Ο Καλογερόπουλος μπήκε στην περιοχή, απέφυγε τον τερματοφύλακα, αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει.
  • 12′: Μακρινό πλασέ του Βασιλόπουλου με τον τερματοφύλακα εκτός θέσης, η μπάλα άουτ.
  • 14′: Μακρινό σουτ του Τσιρίκου άουτ.
  • 15′: Σουτ του Βασιλόπουλου, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
  • 15′:  Κόρνερ του Παπαδάτου, κεφαλιά του Καλογερόπουλου στα δίχτυα.
  • 17: Γύρισμα του Βασιλόπουλου, ο Παναγόπουλος από καλή θέση, προσποίηση και σουτ, πάνω στον Δασκαλόπουλο.
  • 21′: Ατομική ενέργεια του Κουλούρη και ανατροπή του από τον Δαδκαλόπουλο, πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Πολίτης στα δίχτυα.
  • 24′: Από δεξιά ο Καλογερόπουλος μπήκε και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 32′: Ατομική ενέργεια του Παναγόπουλου και γύρισμα στον Κουλούρη, ο οποίος μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 40′: Απευθείας φάουλ του Μπακατσέλου, σε κόρνερ ο Κανελλόπουλος.
  • 42′: Απευθείας φάουλ του Μπακατσέλου άουτ.
  • 44′: Κόρνερ της Δόξας, έδιωξε ασθενώς ο Δασκαλόπουλος, κεφαλιά του Πολίτη, έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί.
  • 51′: Σκαφτό πλασέ του Παναγόπουλου από θρση τετ α τετ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
  • 57′: Κόρνερ της Δόξας, καραμπόλες, η μπάλα έφτασε συον Τσιρίκο, σουτ άουτ.
  • 63′: Ωραία ανάπτυξη της Δόξας, από αριστερά ο Παπαδάτος γύρισε στον Καλογερόπουλο, ο οποίος έκανε το πλασέ από καλή θέση, μόλις άουτ.
  • 83′: Απευθείας φάουλ του Ιωάννου, άουτ.
  • 89′: Ο Διονυσόπουλος από κοντά (ελεγχόμενη θέση οφσάιντ), με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα και έναν αμυνόμενο στη γραμμή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δόξα: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος (68′ Κολτσίδας), Παπαδάτος, Πυρρής, Ιωάννου, Τσιρίκος (60′ Χαβαριώτης), Κουλούρης, Παναγόπουλος, Καλογερόπουλος (75′ Σαπουντζάκης), Πολίτης (85′ Φωτόπουλος), Βασιλόπουλος.

Ξενοφών: Δασκαλόπουλος, Γαλανόπουλος (60′ Θεοχαρόπουλος) , Αντύπας (52′ Κουτσογιαννάκης), Αναμουρλίδης, Δημάκης, Κολόκας, Π. Κωνσταντόπουλος, Νικολόπουλος (50′ Πλατανίτης), Θ. Κωνσταντόπουλος (55′ Χαραλαμπόπουλος), Διονυσόπουλος, Μπακατσέλος.

Κυριακή 9/2 (3:30μ.μ.)

• Κόροιβος-Προοδευτική: Β. Τσάκαλης, Λιάπης, Βλάχος
  • Ηλειακός Β.-Πέλοπας: Γ. Τσάκαλης, Δουλαβέρης, Μουστάκης
  • Αστέρας-Ολυμπιάδα: Παναγόπουλος, Μπάρκουλας, Μποσινάκης
  • Ολυμπιακός Σ.-Αλφειός: Πήττας, Γεωργόπουλος, Παπαδόπουλος

Δευτέρα 10/2 (3:30μ.μ.)