LIVE: Λεπτό προς λεπτό το “ντέρμπι της Ηλείας”

• 43
    Shares

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό το κλασικό “ντέρμπι της Ηλείας”, ανάμεσα στον Πανηλειακό και τον Αστέρα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας. Το παιχνίδι διεξάγεται στο δημοτικό στάδιο Πύργου “Χ. Βιλαέτης” και έχει ώρα έναρξης τις 3:15μ.μ.

Πανηλειακός-Αστέρας 3-1 τελικό

• 3′: Ασταθής απόκρουση των Χοτζάι και Γιαννόπουλου, ο Έλιοτ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, χωρίς να πανηγυρίσει το γκολ.
  • 5′: Ο Τσαγκάρης έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Σταθόπουλος.
  • 11′: Σέντρα του Παρασκευόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, πλασέ του Στασινόπουλου, απέκρουσε σε κόρνερ ο Καπετανάκης.
  • 15′: Φάουλ του Παρασκευόπουλου, κεφαλιά του Κυριαζή άουτ.
  • 17′: Φάουλ του Πολίτη, ο Σταθόπουλος έχασε τη μπάλα, ο Χοτζάι πρόλαβε κι έδιωξε.
  • 20′: Σέντρα-σουτ του Παρασκευόπουλου, δεν μπόρεσε την προβολή ο Μπάρκας.
  • 36′: Αντεπίθεση του Πανηλειακού, στρώσιμο του Έλιοτ στον Τσαγκάρη, πλασέ, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Αρβανίτης σε κόρνερ. Το κόρνερ του Πολίτη, ο Τζανέτος νε γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 38′: Σουτ στην κίνηση του Έλιοτ, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
  • 46′: Σουτ του Τσαγκάρη, απέκρουσε ο Σταθόπουλος.
  • 49′: Ο Έλιοτ βγήκε τετ α τετ και με διπλή προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 56′: Κόρνερ του Μπατζακόπουλου, από κοντά ο Καμαρινός έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 73′: Τετ α τετ ο Σταυρούλιας, συρτό σουτ άουτ.
  • 79′: Σέντρα του Γεωργόπουλου, κεφαλιά του Ντάβαρη άουτ.
  • 81′: Σουτ του Ντάβαρη από καλή θέση άουτ.
  • 92′: Σουτ του Πολίτη απέκρουσαν σε κόρνερ οι αμυντικοί.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Γαλανόπουλος, Δαλαβούρας (90′ Κανάνι), Κολόκας, Κωτσάκης, Πολίτης, Πρέντι, Τζανέτος (80′ Ντάβαρης), Έλιοτ (90′ Μάζης), Τσαγκάρης (82′ Διονυσόπουλος), Πλαστουργός (46′ Κακόγιαννος).

Αστέρας: Σταθόπουλος, Μπουγονικολός, Γιαννόπουλος (37′ Γεωργόπουλος), Αρβανίτης, Χοτζάι, Καμαρινός (60′ Αβραμόπουλος), Παρασκευόπουλος (70′ λ.τ. Σταυρούλιας), Στασινόπουλος, Μπάρκας, Μπατζακόπουλος, Κυριαζής (37′ Σιούλας)..