ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

LIVE: Τα σημερινά παιχνίδια Κυπέλλου Ηλείας

Παρακολουθείστε την εξέλιξη των σημερινών ματς Κυπέλλου Ηλείας και λεπτό προς λεπτό το ματς Δόξας-Ξενοφώντα.

Τα ματς έχουν ώρα έναρξης τις 14:45

Αλφειός-Προοδευτική 4-0 Τελικό

Δόξα-Ξενοφών 2-1 Τελικό

  • 8′: Σουτ του Κουλούρη, μπλόκαρε ο Δασκαλόπουλος
  • 10′: Κάθετη πάσα του Κουλούρη με την οποία έκοψε στα δυο την άμυνα, ο Καλογερόπουλος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 24′: Σουτ του Γαλανόπουλου, άουτ.
  • 28′:Κόρνερ του Πολίτη, κεφαλιά του Πυρρή, μπλόκαρε ο Δασκαλόπουλος.
  • 46′: Φάουλ του Μιλοσέσκι από πλάγια θέση με πολλά εσωτερικά φάλτσα, η μπάλα κόντραρε στον Πολίτη και κατέληξε στα δίχτυα της Δόξας.
  • 50′: Κάθετη μπαλιά αριστούργημα του Πολίτη στον Καλογερόπουλο, με πλασέ εκείνος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
  • 73: Μακρινό φάουλ του Μιλοσέσκι, με τα πόδια έσωσε ο Κανελλόπουλος.
  • 82′: Σουτ του Μπσκατσέλου απέκρουσε ο Κανελλόπουλος, η φάση συνεχίστηκε, σέντρα του Γαλανόπουλου, κεφαλιά του Διονυσόπουλου άουτ.
  • 84′: Σουτ του Μπακατσέλου άουτ.
  • 94′: Αλλαγή παιχνιδιού του Μιλοσέσκι, έβγαλε ένας με έναν από αριστερά τον Μπσκατσέλο, αυτός συνέκλινε προς τα μέσα, έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ.

Δόξα: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος, Μπλετσάκης, Πυρρής, Ιωάννου, Τσιρίκος (86′ λ.τ. Κολτσίδας), Κουλούρης, Παναγόπουλος (80′ Κάτσενος), Καλογερόπουλος (70′ Παπαδάτος), Πολίτης, Βασιλόπουλος (72′ Μηλαδόπουλος).

Ξενοφών: Δασκαλόπουλος, Γαλανόπουλος (89′ Θ. Κωνσταντόπουλος), Δημάκης, Μπατζάκας (82′ Π. Κωνσταντόπουλος), Κολόκας, Μιλοσέσκι, Θεοχαρόπουλος (53′ Αντύπας), Χαραλαμπόπουλος (55′ Κουτσογιαννάκης), Διονυσόπουλος, Μούτσος, Μπακατσέλος

 

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΗΛΕΙΑΣ 2019-20 

 

Α΄ Φάση (εκτός ομάδων Γ΄ Εθνικής και Α1 )

  • 1. Πηνεία-Ερμής Πλατάνου 2-1
  • 2. Πηνειακός-Αχιλλέας 2-3 παρ. (κ.α. 2-3)
  • 3. Θύελλα Π.-Μακρίσια 2-1
  • 4. Δάφνη-Ατρόμητος Βαρβ. 5-2
  • 5. Κεραυνός Βρ.-Ηλειακός 4-1
  • 6. Κακόβατος-Πρόοδος 1-5
  • 7.Διγενής-Λέοντες 3-2 παρ. (κ.α. 2-2)
  • 8.Εθνικός Γερ.-Λ. Αστέρας 2-1
  • Προκρίθηκε απευθείας ο Αετός Κέντρου

Β΄ Φάση (εκτός ομάδων Γ΄ Εθνικής)

  • 1Β. Ηλειακός Β.-Διγενής 6-0
  • 2Β. Αχιλλέας-Νίκη Τρ. 0-4
  • 3Β. Ολυμπιακός Σαβ.- Κεραυνός Βρ. 0-0 (παρ. 3-0)
  • 4Β. Κόροιβος-Εθνικός Γερ. 0-0 (παρ.0-0-πεν. 4-1)
  • 5Β. Θύελλα Π. -Ολυμπιάδα 2-0
  • 6Β. Αλφειός-Πελόπιο 4-2
  • 7Β. Δάφνη-Αετός Κ. 2-4
  • 8Β. Πέλοπας-Αστέρας 1-2 (παράταση)
  • 9Β. Αίας-Πηνεία 6-1
  • 10Β. Κουρτέσι-Πρόοδος 6-1
  • Προκρίθηκαν απευθείας η Δόξα, η Προοδευτική και ο Ξενοφών.

Γ΄ Φάση (Γύρος των “16”)

  • 1Γ. ΠΑΟ Βάρδας-Κόροιβος 3-0
  • 2Γ. Αλφειός-Προοδευτική 4-0
  • Ηλειακός Β.-Αστέρας 1-0
  • . Κουρτέσι-Νίκη Τρ. 0-0 (3-4 πεν.)
  • 5Γ. Δόξα Ν.Μ.-Ξενοφών 2-1
  • . Ολυμπιακός Σ. –Πανηλειακός 1-2
  • . Θύελλα Π.-Ολυμπιακός Ζαχ. 1-3
  • . Αετός-Αίας 0-5

 Δ΄ Φάση (Γύρος των “8”)

  • 1Δ. ΠΑΟ ΒάρδαςΠανηλειακός
  • 2Δ. ΑλφειόςΝίκη Τρ. 
  • 3Δ.Ηλειακός Β.Δόξα
  • 4Δ. ΑίαςΟλυμπιακός Ζαχ. 

Ημιτελικοί 

  • 1ΣΤ΄: Νικητής 1Δ-Νικητής 2Δ
  • 2ΣΤ΄: Νικητής 4Δ-Νικητής 3Δ

Τελικός

  • Νικητής 1ΣΤ΄-Νικητής 2ΣΤ΄