Motocross: Έκανε το 2χ2 ο Σωτηρόπουλος στο Αίγιο

Νέα νίκη σημείωσε ο Νίκος Σωτηρόπουλος της ΑΟΛΜΟ, στον δεύτερο αγώνα της χρονιάς στο Αίγιο στην κατηγορία OPEN, για το Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας στο Motocross. Ο Σωτηρόπουλος σημείωσε δυο νίκες και επικράτησε στη γενική, χωρίς να απειληθεί και αυτή την φορά από τον ανταγωνισμό. Για την δεύτερη θέση έγινε μεγάλη μάχη μεταξύ αρκετών οδηγών με τον Χρήστο Τσούνη (3-3) τελικά να έχει τα πιο σταθερά αποτελέσματα και να ανεβαίνει στο δεύτερο σκαλί του βάθρου. Μετά από κακές εκκινήσεις ο Βασίλης Μπαμπάς(5-2) κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια και στα δύο σκέλη για την τρίτη θέση της ημέρας. Δυναμικός ο Σταύρος Ροσσολάτος(2-5) κέρδισε αρκετές μάχες στο πρώτο σκέλος και έμεινε λίγο πίσω στο δεύτερο μετά από κακή εκκίνηση τερματίζοντας στην τέταρτη θέση της ημέρας. Σταθερός αν και λίγο άτυχος στο πρώτο σκέλος ο Νίκος Μυλωνίδης(4-4) τερμάτισε στην πέμπτη θέση μπροστά από τον έκτο Κων/νο Παπαδόπουλο (7-8).