ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Olympia Masters: Υπόθεση της… Θεσσαλονίκης η τετράδα στους άνδρες


Τέσσερις ομάδες από τη Θεσσαλονίκη πήραν την πρόκριση για τα ημιτελικά των ανδρών του Olympia Masters, του τρίτου μεγάλου τουρνουά του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Beach Volley που διεξάγεται στην ιστορική πλατεία Παλαιού Δημαρχείου στην Αρχαία Ολυμπία.

 

Μπανιώτης/Τερζόγλου – Ευγενίδης/Κιμπλ και Δημητριάδης/Σακόγλου – Μιχελάκης/Μούχλιας θα αγωνιστούν για τα δύο εισιτήρια που οδηγούν στον τελικό της διοργάνωσης. Οι αγώνες της τετράδας θα ξεκινήσουν στις 11 το πρωί του Σαββάτου. Ο τελικός θα ξεκινήσει στις 19.00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά με μαγνητοσκόπηση στις 17.00 της Κυριακής.

Α’ όμιλος

Μπανιώτης/Τερζόγλου – Ευγενίδης/Κιμπλ 2-0 (21-17, 21-17)

Βλαχάκης/Ντόντης – Ευγενίδης/Κιμπλ 1-2 (21-19, 14-21, 05-15)

Μπανιώτης/Τερζόγλου – Βλαχάκης/Ντόντης 2-0 (21-12, 21-13)

 

Β’ όμιλος

Ιωαννίδης/Κωστόπουλος – Εφραιμίδης/Τσαλικιάν 1-2 (25-27, 21-11, 12-15)

Κουρτίδης/Τζιουμάκας – Εφραιμίδης/Τσαλικιάν 2-1 (17-21, 21-13, 20-18)

Ιωαννίδης/Κωστόπουλος – Κουρτίδης/Τζιουμάκας 0-2 (19-21, 15-21)

 

Γ’ όμιλος

Μιχελάκης/Μούχλιας – Γεωργούλας/Τριανταφυλλόπουλος 2-0 (21-16, 21-17)

Δημητριάδης/Σακόγλου – Γεωργούλας/Τριανταφυλλόπουλος 2-0 (21-16, 21-03)

Μιχελάκης/Μούχλιας – Δημητριάδης/Σακόγλου 0-2 (15-21, 15-21)

 

Δ’ όμιλος

Βολουδάκης/Κογκαλίδης – Παναγιωταράς Σ./Παναγιωταράς Φ. 2-0 (21-10, 21-13)

Καντιώτης/Μονιάκης – Παναγιωταράς Σ./Παναγιωταράς Φ. 2-1 (19-21, 21-09, 15-10)

Βολουδάκης/Κογκαλίδης – Καντιώτης/Μονιάκης 1-2 (25-27, 21-17, 10-15)

 

Προημιτελικά

Μπανιώτης/Τερζόγλου – Εφραιμίδης/Τσαιλικιάν 2-0 (22-20, 21-17)

Καντιώτης/Μονιάκης – Ευγενίδης/Κιμπλ 0-2 (18-21, 22-24)

Δημητριάδης/Σακόγλου – Βολουδάκης/Κογκαλίδης 2-0 (21-15, 21-16)

Κουρτίδης/Τζιουμάκας – Μιχελάκης/Μούχλιας 0-2 (17-21, 14-21)

 

Ημιτελικά

Μπανιώτης/Τερζόγλου – Ευγενίδης/Κιμπλ

Δημητριάδης/Σακόγλου – Μιχελάκης/Μούχλιας

 

Το ταμπλό των γυναικών

 

A’ όμιλος

Μολδοβανίδη/Σαμπάτη – Ζούρου/Μάρκου 2-1 (20-22, 21-08, 15-09)

Μάτιου/Μπάκα – Ζούρου/Μάτιου 2-0 (24-22, 21-10)

Μολδοβανίδη/Σαμπάτη – Μάτιου/Μπάκα 1-2 (18-21, 21-15, 13-15)

 

Β’ όμιλος

Γεωργαντά/Καπόλου – Παπαδοπούλου/Χατζηδημητρίου 2-1 (19-21, 21-12, 15-11)

Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη – Παπαδοπούλου/Χατζηδημητρίου 2-0 (21-17, 21-09)

Γεωργαντά/Καπόλου – Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη 0-2 (14-21, 16-21)

 

Γ’ όμιλος 

Καραγκούνη/Σαρακατσάνη – Καραγκούνη/Σπηλιωτοπούλου 0-2 (18-21, 07-21)

Αποστολάκη/Ευθυμιοπούλου – Καραγκούνη/Σπηλιωτοπούλου 0-2 (11-21, 16-21)

Καραγκούνη/Σαρακατσάνη – Αποστολάκη/Ευθυμιοπούλου 0-2 (19-21, 16-21)

 

Δ’ όμιλος

Μυρίλα/Σαριδάκη – Γιαμπαστή/Σπηλιοπούλου 2-0 (21-12, 21-07)

Κουμβάκη/Πασιαλή – Γιαμπαστή/Σπηλιοπούλου (21-07, 21-12)

Μυρίλα/Σαριδάκη – Κουμβάκη/Πασιαλή 1-2 (15-21, 21-19, 19-21)

 

Προημιτελικά

Μεθενίτη/Τριανταφυλλίδη – Μυρίλα/Σαριδάκη 0-2 (15-21, 15-21)

Καραγκούνη/Σπηλιωτοπούλου – Γεωργαντά/Καπόλου 2-0 (21-12, 21-05)

Μάτιου/Μπάκα – Αποστολάκη/Ευθυμιοπούλου 2-1 (21-16, 18-21, 23-21)

7/7: Κουμβάκη/Πασιαλή – Μολδοβανίδη/Σαμπάτη

Ημιτελικά

Μυρίλα/Σαριδάκη – Νικητής Κουμβάκη/Πασιαλή – Μολδοβανίδη/Σαμπάτη

Καραγκούνη/Σπηλιωτοπούλου – Μάτιου/Μπάκα